Putin "zločinec".

1. červen 2014 | 13.33 |

Putin je zločinec! Putin je Hitler! Putin je nebezpečný diktátor ohrožující Evropu a dokonce celý svět!

A mnoho dalších pomluv, lží, polopravd a špinavostí na nás každodenně chrlí česká média s jediným cílem: vymýt nám mozky! Většina českých novinářů, redaktorů a různých komentátorů dobrovolně odhodila svou čest a národní hrdost a rozhodla se přestěhovat do análu Bruselu a USA.
Ovčane, poslouchej! Putin je zločinec, který za vše může! Jak jednoduché, jak prosté! A dokonce dokáží oslovit a přesvědčit společenskou menšinu, která ví, že vlastní přemýšlení bolí a jednodušší je opět (stejně jako za bývalého režimu) přijmout nadšeně oficiální názor. A kdo uvažuje jinak, tak je automaticky komunistická zrůda.
Tak jaký je vlastně prezident Putin?
Protože ho neznám, tak nevím. Přečíst si dnes v českých médiích pravdu o Putinovi nebo Rusku, je skoro nemožné. A tak jsem si našel informace na internetu.
Putin za 12 let své vlády zvýšil rozpočet Ruska 12krát, rozpočet na armádu 30krát, hrubý domácí produkt zhruba 12 krát.
Rusko se probojovalo z 36. místa na světě v žebříčku HDP na 6. místo. Navrátil pod ruskou jurisdikci 256 zdrojů nerostných surovin (zůstalo vrátit ještě 3).

Zrušil "liberální" jednostranné smlouvy o rozdělení produkce. Znárodnil 65% ropného a 95% plynového průmyslu a mnohé jiné odvětví. Vyzvedl průmysl a zemědělství (Rusko 5. rok za sebou je na 2 - 3. místě na světě v exportu obilovin, dokonce předběhlo i USA, které jsou dnes na 4. místě).

Zvýšil průměrně platy v rozpočtové sféře 18,5krát. Průměrně se důchody zvýšily 14 krát.

Snížil vymírání obyvatelstva Ruska z 1,5 milionů lidí ročně v roce 1999 na 21 tisíc v roce 2011, což v absolutních číslech znamená 71,5 násobné snížení úmrtnosti.

Kromě toho Putin zrušil tzv.. "Chasavjurtovskú smlouvu" (Smlouva o vzájemných vztazích mezi RF a Čečenskou republikou) a tím přispěl k ukončení tzv. 1. čečenské války, zároveň zachoval územní celistvost Ruska a v podstatě ukončil válku v Čečensku.
"Postavil do latě" zahraniční tzv. nevládní organizace a "5 kolonu" a zakázal poslancům vlastnit bankovní účty v zahraničí.

Svým nekompromisním postojem ubránil Sýrii.

Protože dnes je trend pomlouvat Putina, co se do něj vejde, napadlo mě se podívat, co v Rusku za jeho vlády zrušili či zakázali. Je to moc zajímavé.

•Zakázali agenturám práce zaměstnávat. Mohou jen práci zprostředkovávat.
•Zakázali vrcholným představitelům státu a funkcionářům (včetně soudců, státních úředníků ...) vlastnit účty a cenné papíry v cizině.

•Vypakovali ze země všechny "neziskovky", napojené na cizí zdroje.
•Zakázali mise OBSE. Posvítili si na cizí "lidskoprávní" organizace.
•Zakázali geneticky upravené potraviny.
•Zakázali všechny herny v celém Rusku a hazard (tím v Rusku zavřeli kohouty gruzínské a ukrajinské mafii).
•Zakázali oligarchům vměšovat se do politiky.
•Zakázali adopci ruských dětí americkým párům (po špatných zkušenostech).
•Zakázali vyvražďování tuleních mláďat a nato i obchod s tuleními kožešinami.

Mají snahu zestátnit základní státní zdroje. Tlačí soukromé ropné producenty k prodeji svých podílů státu. (S tím souvisí i onen zákaz oligarchů vměšovat se do politiky. Omezují jejich moc.)

Na rozdíl od ostatních zemí Rusko vždy ihned reaguje na ohrožení Rusů. Zakázali například dovoz radioaktivních aut z Japonska. Dočasně zakázali dovoz mléčných produktů z Litvy, tvrdého alkoholu z Česka, drůbeže z Česka (byl tu mor), masa z EU a USA, zeleninu a brambory z EU... Vždy šlo o nějakou nemoc nebo hrozící otravu.

V roce 2010 naopak dočasně zastavili ruský vývoz pšenice kvůli suchu, aby zajistili soběstačnost Ruska.

Momentálně vyvíjejí spolu s Čínou internet, nezávislý na USA.

Putin chce udělat z rublu nezávislou měnu na západních spekulantech a bankéřích a podloženou zlatem.

Samozřejmě, že tohle se z našich médií nedozvíte.
Možná, že se někomu tyto kroky nebudou zamlouvat a bude něco namítat o lidských právech a americké demokracii. Ale stačí se podívat na dnešní Ukrajinu, kde ukrajinští fašisté za vydatné podpory EU i USA předvádějí euroamerickou "demokracii" v praxi. Určitě se najde dost lidí, kteří budou tvrdit, že hodně těchto kroků je špatných a pro Česko nepřijatelných. Přes to všechno je mi většina těchto kroků sympatických a spíše se mi zdá, že špatně to děláme tady my.


Jan Šustek
Praha. 

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře