Do třetice..

8. červen 2014 | 15.51 |

Většinou se říká do třetice všeho dobrého, nebo zlého, Já mám pro dnešek tři informace, které Vám radost nejspíše neudělají, spíše Vám zvednou tlak a zeptáte se sami sebe proč jsme to dopustili..?

Informace první: Víte, že před rokem 1989 dodávalo ČKD tramvaje do více jak 70 zemí světa a že každá třetí tramvaj na celičkém širém světě pocházela z Československa? Kromě těchto tramvají ČKD také například vyrábělo a vyváželo 700 lokomotiv ročně. Jak myslíte, že to s výrobou tramvají a jejich vývojem vypadá dnes? Odpověď zní katastrofálně, co se z ČKD neprodalo, to se zbouralo, nebo rozkradlo, vždyť proč by náš stát vydělával peníze, raději to přenecháme ostatním státům z EU a sami budeme žít na dluh.

Informace druhá: Víte, že každá třetí motorka na světě byla před rokem 1989 JAWA? V některých zemích název JAWA používali jako synonymum ke slovu motorka... Jak myslíte, že to s jejich výrobou a vývozem vypadá dnes..? Odpověď je bohužel stejná jako u informace první.

Informace třetí: Kdo si dnes ještě vzpomene na Poldi Kladno? Tato ocelárna vyráběla vysoce ušlechtilé slitiny a ocel a vyvážela ji doslova do celého světa, její produkty se plně vyrovnaly těm švýcarským a její likvidace byla špinavým dílem domluvy našich politiků se západní konkurencí. Tyto informace ví však kdekdo... Málokdo však ví, že tento podnik měl svá skladiště zušlechtěné oceli i v USA. Tady se dostáváme ke třetí trojce... Po řízeném krachu této ocelárny, totiž zůstalo v USA ve skladišti za tři miliardy zušlechtěných ocelových slitin a ty prostě beze stopy zmizely. Nikdo to nevyšetřoval, nikdo po tom nepátral, prostě se to ututlalo... K vyšetření této megakrádeže nebyla politická vůle... Vždyť k ní došlo přece v tolik opěvovaném USA ...

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře