Na lampárně si stěžujte.

3. září 2014 | 14.00 |

Vážení, zážitek roku-telefonát s ministerstvem spravedlnosti..


Zážitek pana Jana Brezáni, zdroj FcB.

Na druhé straně Mgr.Kamila Novotná z odboru státního dohledu ministerstva spravedlnosti. Volal jsem ji ohledně její odpovědi na mou stížnost,která byla psána jako obhajoba exekutora.

Můj dotaz: Nechci strpět vykonavatele v botech na svém koberci.
Její odpověď: Nemá povinnost se zout.

Já: Má špinavé boty,já čistý koberec,existuje zákonná úprava,která mu umožňuje nerespektovat mou žádost o vyzutí,když už není úprava mu to zakazující?
Ona: Viděla jsem videozáznam,neměl boty od bláta,měli jste mu sehnat návleky.

Následoval můj záchvat smíchu.

Já: Je zcela irelevantní,jestli měl boty od bláta,deště,nebo třeba jen zaprášené,ale šel po venku,kde kadí psi,nebo blijou opilci,plivou lidi a čůrají psi.
Ona: K tomu nemám co říct,stěžujte si.

Já: Stěžoval jsem si k vám,odpovídáte mi tohle. Další můj výbuch smíchu.

Já: Ještě dotaz,když přebírá exekutor pověření vykonávat činnost,musí dodržet určité podmínky jako vzdělání,či beztrestnost,je to pravda?
Ona: Ano

Já: Když tedy pověří vykonavatele k úkonu a přenáší na něj svou pravomoc,musí tato kritéria splňovat i tento?
Ona: Proč se ptáte na takovou věc?

Já: Chci vědět,jestli mi domů může exekutor poslat odsouzeného zloděje,úchyla,nebo vrahouna.
Ona: Jestli Vám vykonavatel něco ukradl,stěžujte si.

Já: Jen chci vědět,jestli musí vykonavatel splnit určitá kritéria,když vykonává přenesenou pravomoc státu.
Ona: Samozřejmě.

Já: Takže dokládá svou beztrestnost?
Ona: To nevím,nemůžu mít v hlavě všechny zákony.

Já: Takže vy si pamatujete,že se nemusí při návštěvě povinného zout,ale tak zcela zásadní věc,jako je to,zda může svou práci vykonávat i jako trestaný,to nevíte?
Ona: Opakuji,nemůžu znát všechny zákony

Já: Stěžoval jsem si na to,že mi zabavil fotky a videa dítěte,vy jste to označila za nezávadný postup,že si to můžu stáhnout u nich,udělal bych to i když je to 250 km,ale nereagují na výzvy,když jim volám, mluví se mnou do té doby,než se představím, pak mi to položí. Jak mám tedy postupovat?
Ona: Nejsem Váš advokát,abych Vám radila (to už byla trochu protivná).

Já: Psala jste mi, že zákon neporušili, že si to můžu vyzvednout u nich. Jak to mám tedy udělat, když nereagují na výzvy ani písemné ani telefonické?
Ona: Stěžujte si,ale musíte to písemně doložit.

Já:Jak mám doložit písemně,že mi někdo položil telefon? A kam si mám stěžovat, když to právě dělám u vás a vy mi říkáte, že k mé stížnosti můžete uvést jen to, že si mám stěžovat???
Ona: Napište si stížnost.

Tak v tomto duchu bylo asi deset dalších otázek. Je to ministerstvo spravedlnosti, dokonce jeho kontrolní orgán. Měli by stížnosti posoudit nestranně, což u mně zcela jistě neproběhlo. Dále jsem se paní ptal, jak je to se vstupem vykonavatele, který ani nemá statut veřejného činitele do bytu, když to zakazuje i ústava. A víte co mi řekla???

Zákon upravující tento postup vykonavatele prolamuje ústavní zákon.

Tuhle pičovinu řekla doslova. Ústava nejde změnit ani většinou v parlamentu, mám pocit, že u toho musí být i senátoři, nebo ta většina musí být dvoutřetinová, a ona mi tvrdí, že přijde půl sněmovny, odhlasuje pro asi 52 poslanců, schválí běžný zákon a ten je potom nadřazen ústavě proboha???

Pokud si chcete stěžovat, volejte na půjčovnu vzducholodí, nebo ohýbárnu rohlíků, budou stejně nestranní a stejně vzdělaní. Možná vzdělanější, protože blbce si mohou dovolit zaměstnávat jen ve státních úřadech.

Hezký den
Ján Brezáni

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře