Vytváření závislosti

17. únor 2010 | 10.02 |

1) Drogový dealer zpočátku rozdává dávky zdarma, a tím si vytváří klientelu závislých lidí. Stejně se chová i ČSSD. Zadarmo rozdává dávky: zvýšená mateřská, výplata nemocenské zaměstnavatelem, 13. a 14. důchody, zajištěné minimální platy, podpora v nezaměstnanosti, sociální dávky, vizi 100000 pracovních míst... Dávky neustále zvyšuje, aby i závislost se zvyšovala.

2) Dealer si vytváří neustále rostoucí skupinu závislých lidí, kteří pak pro svou denní dávku udělají cokoliv. ČSSD si svými dávkami vytváří voličskou skupinu lidí, zcela závislých na státu, vedeném pouze Velkým Vůdcem Paroubkem.

3) Drogový dealer ví, že ze získané závislosti již není cesta zpět. ČSSD ví, že získaní voliči již nikdy nebudou volit nikoho jiného, protože nikdo jim již něco podobného neslíbí, spíše je o tyto dávky připraví nebo jim přísun ztíží.

4) Léčba závislých je velmi bolestná a nesnadná, recidiva je velmi častá. Pro závislé je pohodlnější závislým zůstat.

Z hustoty billboardů po městech a vesničkách ústeckého kraje vidím, že ČSSD udělá naprosté maximum, aby skupina závisláků v blížících se volbách s konečnou platností a na věčné časy zcela převálcovala skupinu ostatních občanů, kteří závislí nejsou a nechtějí být. Dealer by za podobnou snahu byl pravděpodobně stíhán a odsouzen, vytváření závislosti občanů na přerozdělování dávek bohužel prozatím trestné není, a po těchto volbách již nikdy nebude.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře