..nová totalita na vzestupu

18. listopad 2014 | 06.21 |

Jak jednoduché je jít s davem. Jak jednoduché protestovat proti prezidentovi, když víte, že máte podporu médií, vlivných osobností, zahraničí. Jedné totality jsme se před 25 lety zbavili a teď přichází nová, neomarxistická. A zajímavé na tom je, že tento neomarxismus podporuje právě mnoho lidí, kteří dříve proti klasickému marxismu bojovali. Zvláštní paradox.

Mně to připadá, že pro mnoho lidí je důležitější forma než obsah. Co je důležité při posuzování prezidentské role? Hlavně skutky. Ne řeči. Tím nechci omlouvat Zemana, ale víte například o tom, že Zeman se zasazoval o snížení DPH u léků, plenek a knih? To taky podepsal. Zeman taky vetoval špatný zákon o lesních školkách. Navrhl zrušení špatného zákona o státní službě. Je proti islámu, což nám mnoho lidí ze Západu závidí... Tímto nechci zpívat ódy na Zemana (umím si představit lepšího kandidáta), ale co je skutečně důležité? Myslíte, že si někdo za 50 let vzpomene, že Zeman se opil nebo mluvil hrubě? Ne. Všichni si vzpomenou na to, co určitý státník (ne)dělal pro stát.

Zeman by se nikdy nestal prezidentem, kdyby proti němu stál kdokoliv jiný než Karel Schwarzenberg. Až tak jednoduché to je. Takže milí pravdoláskaři, poděkujte sami sobě. A že se vám Zeman nelíbí? Tohle je demokracie. To je to, za co jste v Listopadu 1989 cinkali klíči. Za demokracii. A v té musíte umět přijmout i porážku. Ne házet vajíčka a agresivně útočit.

Dnes si několik tisíc lidí dodalo na 10 minut falešný pocit důležitosti a užitečnosti díky mávání červeným papírem (zřejmě to bylo nějaké telepatické propojení a všichni demonstranti si z domova přinesli tyto červené karty). To chce opravdu invenci a odvahu, panečku. Když za vámi stojí celý mainstream. Zkuste si demonstrovat proti islámu. Nebo proti EU. To dostanete hezky obuškem přes záda. Jako nedávno demonstranti v Bruselu. Statisícová demonstrace. Že o tom mainstremová média neinformovala? Asi zapomněla...

A že tady máme svobodu slova? Ále, nebuďte naivní. Znám mnoho lidí, kteří by chtěli psát blogy, jenže kvůli problémům v práci se neodvažují. Za "nesprávný" názor jim hrozí vyhazov. Nebo jistý politik, který se vyjádřil ohledně romského napadení v Duchcově... šup a hned dostal podmínku. Řeknete svůj názor na islám? Jste islamofob (zajímavé, že pojem křesťanofob neexistuje). Řeknete svůj názor na Gay Pride? Jste homofob. Řeknete svůj názor na romský problém? Jste rasista, xenofob, nácek.

Pořád se koukáme do minulosti a poplácáváme se po zádech, jací jsme to hrdinové. Bojujeme s duchy minulosti, přitom před totalitním směřováním budoucnosti "odvážně" zavíráme oči...

ZDROJ

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: ..nová totalita na vzestupu inenaso 18. 11. 2014 - 09:51
RE: ..nová totalita na vzestupu marinka 20. 11. 2014 - 20:49
RE: ..nová totalita na vzestupu skaut68-pise®vzpomina.cz 01. 12. 2014 - 20:47