Romské otázky

6. prosinec 2014 | 16.26 |

Tak jsem se zase nasmál při čtení dalšího článku, který nám ukazuje naši silně rasistickou společnost, plnou zákeřných idiotů, co utlačuje, kde může. Jsme prostě rasistická hovádka, co se neumí chovat a neváží si toho, že mohou žít s tak skvělou hudebně a umělecky nadanou skupinou lidí.


1. MHD zadarmo?


Nejprve se zamyslíme nad tím, jak definovat zadarmo jízdné. Město skutečně neproplácí Romům jízdenky, nedává jim měsíčníky atd. Nevím, jak v ostatních městech, ale v Ostravě je zkušenost taková, že na černo jezdí tak 70% romské populace. Byl jsem svědkem, jak skupina mladíků, kteří se určitě vraceli z těžké celodenní práce, měla být zkontrolována dvěma revizory. Nadávky typu "kurvo bílá, co po mě chceš" až po "ti pičo blbá, mě kontroluješ jenom proto, že jsem Rom, co" konče. Přitom zkontrolovali všechny v tramvaji. Dva jízdenku neměli. Jenom skupina Romů se cítila v diskriminaci atd.

A to nemluvím o děckách. Sotva nastoupí do tramvaje či jiného prostředku skupina romských dětí, pozoruji, že většina si chytne batohy, bundy, zkontroluje peněženky atd. Asi jsou to všichni strašní rasisti. Je to smutné! Takže jezdí Romové zadarmo? Ano i ne. Zadarmo v tom smyslu, že jim to platí stát, tak rozhodně nejezdí. Jezdí na černo a revizoři se bojí je kontrolovat. Kdo by taky chtěl získat nálepku rasistů od Kumara a jiných idiotů z Ostravy. Tyhle bestie Vás uštvou k smrti, jakmile se někde objeví slovo rasismus, diskriminace atd.


2. Jsou násilnější?


Opět prolétl další článek o tom, jak chudáka Roma zmlátila skupina Baníkovců. Chudák tam ležel tři hodiny! Sice je svědek, co ho viděl ležet, ale tři hodiny čekal a pak se rozhodl jednat. Co kdyby se ti Baníkovci vrátili a taky ho zmlátili, že? Každý normální člověk, když vidí zmláceného člověka na zemi, tak čeká tři hodiny, aby počkal na příjezd policie. To je zcela normální. Přitom Romové neustále napadají, okrádají a dělají jiné srandy. Bohatě stačí jít do Futura a podívat se na tzv. Parfémové Romy. V obchodě ukradnou parfém a následně jej o pár desítek metrů prodávají za 50% ceny v obchodě. A ochranka? Raději nereagují. Přeci jenom jsem už viděl, jak typická "štíhlá" Romka mlátí po hlavě ochranku a řve na celý obchod, zatímco její syn či co to bylo, utíkal s kradenými botami. Zase odporní rasisti.

Ale abych se vrátil k násilí. Jsou násilnější? V životě se mi nestalo, aby mě napadlo dítě. Tedy až na ty romské. A to se stalo dvakrát. Jednou s bratrem, podruhé s kamarádem. Pokaždé ten samý scénář. Začali mluvit o tom, že je urážíme, že jsme kurvy. Když jsme šli dál a nereagovali, samozřejmě přiběhl malý Rom cca 12-14 let a dá Vám zezadu facku. Vy se otočíte a zjistíte, že se čumíte do cca 20 očí stejně starých fracků. Co uděláte? Nemůžete udělat prakticky nic. Pokud někoho přizabijete, pseudosoudci, ochránci Romů a jiné srandy Vám zničí, pokud nebudete reagovat naprosto nijak, ještě více je vytočíte? Poprvé nás zachránilo to, že prostě jsem dal frackovi takovou ránu pěstí, že si sedl na zadek a utekli jsme. Sice jsem asi překonal světový rekord na 200 metrů, ale bohužel nemám přesný čas. Podruhé nás zachránila hlídka MP, která už k nám běžela, protože ví, co je to za lidi. Jakmile je uviděli, zdrhly jak malé holky.

Takže ano, myslím si, že romská část populace je násilnější a i když někdo namítne, že původně jsem začal o Baníkovcích a zkopaném Romovi, tak mu odvětím to, že pokud by se mělo psát o každém zmláceném občanovi v Ostravě Romem, tak noviny nebudou psát o ničem jiném.


3. Mají větší dávky?


Nemají. To ale není ten problém. Mí rodiče nemají prakticky na nic nárok. Od dávek na děti až po bydlení atd. Prostě pracují a jsou střední třída. To je super, nejsou závislí na státu. Problém je ten, když vidíte, jak si chodí Romové vyzvedávat dávky. A jak to vím? No měl jsem tu čest sledovat práci na "Socce" v Ostravě. 80% Romů přijede autem značky Audi, BMW či Mercedes. Povětšinou postarší, ti chudší si vezmou taxík. Vždy jde celá rodina. Nikdy nejdou sami jako většina lidí. Vezmou děti, babičky atd. A teď to začne. Nejenom, že hulákají na celou budovu, ale jakmile udělá úřednice něco "špatně", tak začne to pravé divadlo. Je až s podivem, jak a rychle jim úřednice schválí cokoliv, jen aby měla od nich pokoj.

Ono se taky není čemu divit, když Vás pozoruje 50 členů rodiny a jediné, co Vás chrání, je kamera s mizerných rozlišením a tenké sklo u přepážky. Takže ano, Romové nemají vyšší dávky než ostatní, ale jejich "vymáhání" je zcela jiné než u ostatních smrtelníků. Nemluvně na to, že sirotčí důchod má toto etnikum v takové míře, že snad 80% romských dětí jsou sirotci. Že spolužák musel čtvrt roku vyřizovat papíry po smrti otce aspoň na poloviční důchod, to už je věc druhá. On je totiž ve skrytu duše rasista.


4. Existují slušní Cikání?


Jistě. A bohužel to mají nejhorší ze všech. Nejenom že se na ně majorita dívá skrz prsty, ale jejich vlastní "krev" je považuje za špínu, kurvy a sluhy Gadžů. To jsem si nevymyslel, takto řvali na dělníky Cikány Romové, kteří se rozvalovali na lavičkách a nepracovali. A to je největší kámen úrazu. Pokud slušný Cikán chce slušně žít, musí se naprosto zbavit své neslušné části rodiny. Defacto je pro ně mrtvý. Přitom jich pár znám a nikdo s nimi nemá problém. Studují, pracují, vychovávají rodiny. Ale dál od svých. A těm by stát měl pomoct. Ne těm, co mi řvou ve 4 ráno pod okny, vykrádají kontejnery s odpadem ve dvě ráno nebo se mi snaží prodat voňavku před Hlavním nádražím v Praze.

A pak je tu skupina starousedlíků, co chce v klidu žít s námi, rasisty. Žijí slušně, vychovávají děti, mají i své podniky atd. Ale pak? Pak se stane zlo. Příkladem budiž Český Krumlov. Myslím si, že tamější komunita Romů nedělala absolutně žádní problémy. pamatuji si, že měli i slušnou restauraci. Vše šlo do kytek, když se tam natahali Romové odjinud a ze Slovenska. Tím to celé zničili. A místo toho, aby radnice zasáhla a Romy vykázala či vytvořila vyhlášku, tak to vesele ignoruje. Nebo se bojí obvinění z rasismu. Věřím, že Šabatová se celá třese na nějakou takovou příležitost.


5. Nezaměstnanost stejná?


Říká se, že Romové mají nízkou nezaměstnanost v počtu obyvatel Čr. To jistě mají. Problém je ten, že tvoří cca 10% obyvatelstva při dobré vůli, a když nebudeme počítat ty ze Slovenska. Ale kolik z těch 10% pracuje? 20-30%? Takže ano, na otázku, zdali Romové mají vysokou nezaměstnanost, tak v rámci celé Čr nemají. V rámci svého etnika vám ale vylezou už zcela jiné čísla.

Nedávno na ČT běžel taktéž rasistický pořad o Romech a myslím, že 8. třídě. To, že většina z nich měla vzdělání na úrovni 2. třídy, to je teď jedno. Když se zeptali, kolik rodičů má zaměstnání, tak z 20 dětí mělo pouze jednoho rodiče zaměstnaného. Zbytek na dávkách. O to zvláštnější byl pak pohled na děti, které měli značkové oblečení za tisíce a mobilní telefony taktéž v takových částkách.

Někdo řekne, že rasisticky závidím. Když si vzpomenu na to, jak rodiče, co makali, nám prostě nemohli občas dopřát to, co bychom chtěli, atd. a pak se podívám na ně, co mají, tak si říkám, že prostě je něco špatně.


A jaké otázky napadnou Vás? Jsou skutečně Romové utlačování? Nerýžují pseudoorganizace a lidé jako Šabatová a Kumar na tomto problému? K čemu jsou nám desítky organizací, když výsledky nemá ani 5% z nich? K čemu všemu je sponzorujeme? Proč lijeme desítky miliónů do někoho, kdo o to evidentně nestojí? Tyhle otázky si měli páni tvůrci položit. Lidé nejsou hloupí, sluníčkoví magoři. Bohužel zkušenosti nás učí, že rasismus je nadávka a dávno to není to, co to původně znamenalo. Bohužel. A jak jsem psal, nejvíce tím trpí ti slušní. 

ZDROJ

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Romské otázky márinka 08. 12. 2014 - 10:40
RE: Romské otázky márinka 08. 12. 2014 - 10:41
RE(2x): Romské otázky jezevec-mrzout 08. 12. 2014 - 17:28