Velkorysost se nevyplácí

9. prosinec 2014 | 15.00 |

Němci si před pětadvaceti lety splnili svůj sen. Spojili se opět v jeden státní útvar. Ten, kdo jim to umožnil, byl tehdejší, rozpadající se Sovětský svaz. Vyklidil všechny svoje vojenské objekty a umožnil, aby na území, které mu přiřkla "Jaltská smlouva", byla znovu obnovena německá jednota. Sovětští okupanti tudíž zmizeli, zcela vyklidili vyhrazený prostor.

Reciprocita z druhé, americké strany, se nekonala. Američani na území Německa zůstali dodnes. Tuto skutečnost Rusko přehlédlo, protože se jeho politici domnívali, že přítomnost amerických vojsk je formalita, nestojící za povšimnutí. A tak, zatímco jeden zmizel, druhý se začal roztahovat a cítit suverénně. Americká vojenská síla v Německu byla zachována, zatímco ruská opustila veškeré vojenské prostory, které jí byly vyhrazeny. Základní kámen nerovnosti budoucích velmocenských ambicí byl položen. Bipolární svět byl zničen lidmi, kteří si v Rusku vsadili na budoucí spolupráci se "spojenci". Rusko prodávalo své (strategické) suroviny ve stále větší míře Evropě v domnění, že veškeré obchodní aktivity budou brány Západem jako gesto dobré vůle. To, že jsme z nich čerpali a čerpáme dodnes, bereme jako samozřejmost.

SELHÁNÍ... Poněkud více, než je zdrávo, se obdivujeme ukrajinským národním hrdinům, kteří si za svůj idol vybrali samotného národního hrdinu - Banderu. Fašistické, neonacistické symboly a svastika by měla být důvodem k naprostému odsouzení těchto nebezpečných společenských struktur. Mezinárodní souručenství mezi státy musí dát hajlujícím zmetkům jasně najevo, že o ně nestojíme, že všude, kde by se chtěli uchytit budou stejně důsledně rozehnáni policií, tak jako u nás a bývalých civilizovaných státech. Přece nikdy neexistovalo, aby tyto živly nebyly policií rozehnány a nebyla jim zakázána účast na srazech odporných hajlujících individuí.

Teď je všechno jinak. Ukrajinské bestie mají na svědomí tisíce životů nevinných obětí. Nedopusťme zkázu civilizace!

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře