Ad masakr v redakci

9. leden 2015 | 15.00 |

Islámský fundamentalismus není tak prostý a jednoduchý, jak vypadá. Naopak, jedná se o propracovanou strategii, zaměřenou na naší jednoduchost a prostotu. Bestialita, používaná při útocích není výrazem privitivismu, ale naopak se jedná téměř vždy o sofistikovanou akci, útočící na ty nejcitlivější pudy.

Jedná se o snahu vyprovokovat nás k ráznější akci proti všem muslimům, která je má spojit a dát tak jejich vůdcům větší moc. Proto se islám radikalizuje a bude radikalizovat ještě více. Pro židovsko-křesťanskou civilizaci to představuje velké ohrožení, zvlášť, když mnoho z nás nemůže přijít ani na pohřeb svého blízkého, poněvadž bychom to neunesli. Takové soupeře není těžké vyprovokovat a nakonec porazit.

Řešení je v demokracké společnosti složité, ale existuje. Je jím důsledné vyžadování dodržování dohodnutých norem a rázné zakročování proti všem, kteří je nedodržují. Naše uvažování však taková řešení nepřipouští a tak politici, v duchu svého příštího zvolení, přistupují k levným a v konečném důsledku zatím vždy neúčinným řešením.

Politici hovoří o útoku na svobodu slova. O útok na svobodu slova se však v Paříži nejednalo. Jednalo se o vraždy lidí ve snaze spojit muslimský svět k společnému boji proti jinověrcům. A co na to jinověrci, antikristi a multikulturalisti ? Hovoří o svobodě slova a namísto pohřbů navštěvují psychoterapeuty, zatímco se oni cvičí v konspiraci, ve střelbě a způsobech efektivního zabíjení.

Neměli bychom být tak otevření, je to naše slabost. Neměli bychom ustupovat požadavkům bruselských muslimů odstraňovat vánoční stromečky. A neměli bychom přijímat 15 syrských rodin jen proto, že je u nás málo muslimů. 

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře