Jsme na řadě!

9. leden 2015 | 16.25 |

Přírodovědec, ekolog, vysokoškolský učitel a lídr facebookové skupiny ,,Islám v České republice nechceme" Martin Konvička tvrdí, že za vražedným útokem muslimů v sídle týdeníku Charlie Hebdo v Paříži kromě jiného stojí i jakási hloupost Evropanů, kteří kdysi povolili imigraci a přitom se tvářili, že muslimy jejich víra sama přejde.

"Proto dnes máme v Evropě desítky milionů potenciálních džihádistů a je jen otázkou času a statistiky, kdy a kde se rozhodne někdo tu svou víru naplno praktikovat, to znamená páchat násilný džihád...To ale není organizované, u nich funguje jen vědomost toho, že ví, že jsou silní a že jim dochází trpělivost s námi – nevěřícími," řekl k tomu Konvička v rozhovoru ParlamentníchListů.cz.

V jednom ze svých blogů v souvislosti se středečním masakrem ve francouzské metropoli píšete o "tvrdém potlačení islámu", což ale podle vás není rozhodně "islámofobie". "Je to zdravý rozum, pud sebezáchovy a státnická nezbytnost," uvedl jste. Jak tomu lze rozumět? Copak hrozí něco podobného, jako byly vraždy v redakci francouzského satirického týdeníku Charlie Hebdo i v České republice?

Samozřejmě, že takový podobný útok, jako se stal ve středu v Paříži, se může stát kdykoliv a kdekoliv. Je třeba si uvědomit, že islám přikazuje svým věřícím podmanit si celý svět – to je prostě ´koránský´ příkaz a o tom se nediskutuje. A hloupostí Evropanů je, že jsme povolili imigraci, že jsme se tvářili a doufali jsme, že je to přejde, a tvářili se, že to neexistuje. Proto dnes máme v Evropě desítky milionů potenciálních džihádistů a je jen otázkou času a statistiky, kdy a kde se rozhodne někdo tu svou víru naplno praktikovat, což znamená spáchat násilný džihád. Nic jiného v tom není.

Jak jsem říkal, že je to jen statistická záležitost, tak tím rozumějme, že tam, kde je muslimů hodně, tak tam se to může pravděpodobněji stát, a tam, kde je jich málo, tam se to může stát méně pravděpodobněji. Samotný Korán totiž píše – ale zcela přesně to teď neumím citovat – že udeřit je třeba, až vás bude dvacet ze dvou set, což je deset procent: tato formulace také odpovídá tomu, co se děje v zemích jako je Francie. To ale není organizované, u nich funguje jen vědomost toho, že ví, že jsou silní a že jim dochází trpělivost s námi – nevěřícími. Islám navíc tvrdě přikazuje trestat kritiky a tvrdě trestat i výsměch a odpadlíky od víry. Proto onen francouzský časopis to dostal tak tvrdě, neboť se vysmíval islámu.

Co se týče odpadlíků, tak těch také máme v Česku nepočítaně, ba dokonce i kritiků na nejvyšších místech... Proto jsme zároveň i my jejich "legitimním cílem".

V neposlední řadě musím připomenout i radikální komunity, kteří fungují třeba v Německu a v Rakousku. Oni se totiž již nyní cítí vítězi a už pokládají ´onu záležitost´ za hotovou věc. I proto se v bavorských a dalších německých mešitách často říká, že "je čas pokračovat v dobývání východní Evropy". My jsme navíc blízko Německa, takže to znamená, že naše země je opravdu na řadě...

To zní jako varování. K tomu musím připomenout, že již krátce po středečním útoku v Paříži mnozí čeští politici a analytici v médiích ubezpečovali, že se nic takového rozhodně u nás stát nemůže....

Já bych se těchto lidí rád otázal, zda jsou ochotní nést osobní zodpovědnost za to, až se něco takového opravdu u nás stane.

Také v názorech politiků padlo, že aby se něco podobného nestalo právě u nás, tak je důležité muslimskou komunitu neprovokovat.

Že nemáme provokovat? Tak to je přesně to, co islám chce! Jak už jsem řekl na začátku – on přikazuje trestat kritiky, přikazuje trestat ty, kdo se mu vysmívají. Nechají na pokoji jen ty, kteří budou poslouchat – proč by se s nimi v této fázi znepokojovali? Jenže když je nebudeme znepokojovat, tak budou sílit a udeří, když jich bude dost na to, aby už nebyla možná žádná obrana. Ale neprovokovat je to nejhorší, co se může v tomto udělat, protože tím si jen kupujeme čas. Navíc to je přesně to, co ti fanatici chtějí. Oni chtějí nerušeně a bez komplikací růst a pronikat do byznysu, pronikat do škol a získávat stoupence a imigranty – souvěrce. Neprovokovat islám, tak to je podobné jako neprovokovat Hitlera v roce 1937.

Je ale možné, že je vskutku už nyní provokujeme?

S tím bych souhlasil, neboť jim neprokazujeme dostatečnou úctu. Vždyť i náš pan prezident se vyjádřil nelichotivě o radikálním islámu a máme tady i veřejně působící odpadlíky od islámu, za což jim jejich víra přikazuje trest smrti. Máme tady dokonce i veřejné kritiky islámu. V Českých Budějovicích se právě onu osudnou středu konalo vystoupení bývalé muslimky Pavlíny Bitarové, která mluvila před třemi sty hosty o tom, jaké to je být konvertitkou a pak odpadlicí. Takové věci ale muslimské věřící neskutečně provokují! Jestliže přistoupíme na hru ´hlavně je neprovokovat´, tak postupně budeme úplně zahnaní do kouta. Nejdříve provokuje karikatura, pak vyzývavý oděv, posléze křivý pohled a tak dále. Vždycky je důvod...

Jenže čeští muslimové útok v centru francouzského satirického týdeníku Charlie Hebdo odsoudili.

Samozřejmě. Vždyť muslim má přikázáno – a je o tom i mnoho veršů – hovořit tak, aby před věřícími nepoškodil islám. To znamená, že dokud jsou v určitém místě slabí a islám tam tak není v převaze, tedy dostatečně ve společnosti zakořeněn, aby si mohl dovolit ukázat hrubou tvář, tak se budou vždy tvářit tak, že takovéto činy odsuzují. Lze to říci paradoxně i tak, že islám nemá nikdy nic společného s islámem.

A co téma imigrace, kdy EU zřejmě bude pozvolna od České republiky vyžadovat, abychom přijali uprchlíků z islámských zemí více? Myslíte si, že bychom měli imigrantům ukázat otevřenou náruč?

Bylo by to naprosto sebevražedné zrovna v této situaci, kdy víme, kam to vedlo v západních zemích, které neudělaly nic špatného, jen se pouze otevíraly více uprchlíkům – chtěly pomáhat a být přátelskými zeměmi vůči imigrantům, ovšem přitom jaksi zapomínaly na rizika. V současné době se hovoří o imigrantech ze Sýrie, kteří jsou zřejmě pronásledovaní a trpící lidé, ale my nevíme o koho ve skutečnosti jde, když tam jsou desítky válčících frakcí. Iniciativa "Islám v České republice nechceme" se jednoznačně už v srpnu vyjádřila k tomu, že jsme pro to přijmou syrské křesťany, ateisty a příslušníky menších neislámských náboženství, jako jsou jezídi, případně drúzové, což jsou lidé, kteří jsou ze strany islámského státu opravdu lovnou zvěří a skutečně nemají kam jít a v jejich domovině jim hrozí fyzická likvidace. Ale přijímat muslimy jako takové by bylo šílenství, byť by to byly rodiny s dětmi.

Nevíme totiž, jaké pozadí za nimi je a nevíme ani, jaké mají vazby a zda se mezi ně nevmísí exponenti radikálů. Navíc kolem Sýrie je spousta islámských zemí, které jsou prosperující a klidné jako je Turecko, Jordánsko, či Saúdská Arábie. Evropské země opravdu nejsou od toho, aby zachraňovaly všechny, a zejména takové lidi, kteří nás pokládají za nevěřící, špinavce a neuctivce. Ať se o ně postará muslim a ostatní prosperující blízkovýchodní země, my bychom se naopak měli postarat o tamní křesťany a další nemuslimské uprchlíky. Měli bychom toto už vážně deklarovat, neboť válka začala!

Parlamentní Listy se otázaly politiků, zda bude mít podle nich vražedný útok muslimů v Paříži vliv na případné přehodnocení politiky multikulturalismu a imigraci v Evropě. Místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek nám k tomu řekl: "Tento zrůdný útok se budou v následujících dnech a týdnech snažit zneužít mnozí extremisté a populisté. To nejhorší, co bychom mohli udělat je, že bychom začali hodnotit lidi paušálně buď podle jejich víry, nebo podle jejich rasy a postavili mezi námi přehrady. To je přesně to, kam nás takové útoky chtějí dostat. Neměli bychom nikdy zapomenout na to, že v každém národě i každém náboženství jsou lidé slušní, neslušní a jsou v podstatě stále stejní, jenom se občas vybarví." Co jeho slovům říkáte?

Co tomu říkám? Že to jsou slova politické mrtvoly! Vyvodí pan Kalousek osobní odpovědnost, až se někdo z tzv. mírumilovných lidí vybarví? Uvědomme si, že útoky na dvojčata v New Yorku provedli lidé, vysokoškoláci, kteří neměli nikdy problémy se zákonem a studovali dokonce na Západě. Taktéž útoky 7. července provedené ve Velké Británii provedli zavedení muslimové, co tam měli rodiny, chodili řádně do práce a také neměli problémy se zákony. To samé platí i na bombový útok ve Stockholmu. Vezme si pan Kalousek za naši zemi osobní odpovědnost?

K otázce politiky multikulturalismu pak řeknu jen tolik: vždyť o tom, že multikulturalismus selhal, hovořila také Angela Merkelová už před pěti lety, Nicolas Sarkozy pak v tu samou dobu a i David Cameron se k tomu vyjádřil...prakticky všichni významní politici EU multikulturalismus zkritizovali. Nikdo z nich ale z toho, že multikulturalismus selhal, nevyvodil nikdy žádné důsledky. Já se jim ale na druhou stranu nedivím. Čeští státníci a státníci v zemích, kde ty velké menšiny ještě nejsou, by ale měli sloužit těm lidem, co je zvolili, tedy svým národům a nikoliv bruselským úředníkům, a opravdu by si měli uvědomit, že opakování chyb západní Evropy povede ke střelbám v centru Prahy, k vraždám a tak dále, což jistě nechceme. 

ZDROJ

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře