Komedie s konvoji

24. leden 2015 | 17.09 |

Komedie s konvoji zneužívanými pro vojenské účely je skutečně pohádkou pro vybrané hlupáky.

Rusko-Ukrajinská hranice je otevřená.Není nijak opevněná a nemůže pro svou délku být efektivně hlídaná. Stovky kilometrů kontroluje Kyjevská vláda, stovky kontrolují povstalci Od začátku krize nám kdosi vykládá, že Rusko podílá na Ukrajinu stovky tanků (které zatím nikdo neviděl a nedokázal ani ze satelitu vyfotit), dokonce jsme slyšeli, že Rusové poslali na Ukrajinu raketový komplex BUK, sestřelili z něj Malajsijské letadlo a pak ho zase odvezli. Nedávno Porošenko tvrdil, že Rusové mají na území Ukrajiny dvě tankové divize, které útočí na Mariopol. Včera oznámil že Rusové poslali 2000 vojáků a dnes 200 tanků.

A dnes mají dokonce i OSN podezření, že těch jedenáct konvojů Rusové "zneužili" k nějakým "vojenským účelům".
Fakt je, že Rusové mohou díky tomu, že povstalci kontrolují takovou část hranic, poslat na Ukrajinu co chtějí. A že to nedělají, protože nikdo ty stovky tanků a divize ruské armády nikdy neviděl, i když by se to nedalo utajit. Kdyby Rusové chtěli poslat na Ukrajinu skutečně svou armádu, tak se vzhledem ke stavu ve kterém je ukrajinská armáda do tří týdnů bojuje o Kyjev, pokud by se ještě bojovalo.

Při tom všem je komické na jedné straně tvrdit kolik vojska a těžké techniky Rusové poslali na Ukrajinu a na druhé straně je podezírat ze zneužití kamionů humanitární pomoci - opravdu nás i OSN považuje za takové blbce, že máme věřit tomu, že Rusové musí pašovat několik desítek vojáků mezi pytli s moukou?

Ten požadavek je nesmyslný, i kdyby kamiony byly plné čehokoliv vojenského (což je nesmysl, protože byly vykládány v Luhansku a Doněcku za "dozoru" televizních kamer), mohli by dnes Rusové nahlásit cokoliv. Takže to není o tom, co Rusové vezli, to ví každý kdo má oči k vidění. Je to jen další pokus ponížit Rusko, nechat je vyplňovat ponižující formuláře a hlásit cosi lidem, kteří, kdyby konali, co měli, mohli o obsahu kamionů vědět všechno, protože by to byli oni, kdo je posílal, nebo alespoň kontroloval.

Ty konvoje měla posílat především OSN. To, že to neudělali, s výmluvou, že se tam bojuje, je pokrytectví - posílají pomoc do bojových zón v Africe a jinde, stejně jako Červený kříž.. OSN nedokázala ani přijmout výzvu Rusů ke spoluúčasti a ke kontrole obsahu kamionů na hranicích. Nestarají se. A najednou chtějí "seznam pomoci". Ten měli dělat oni, být Putinem, pošlu je kam slunce nesvítí.

Štěstím pro Evropu a vlastně i pro svět je, že Rusko má Putina... Dnes a denně se ukazuje, že je to skutečný politik, kterého můžeme jen a jen závidět.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře