Nemám koho volit...

3. březen 2015 | 03.03 |

Nemám koho volit... tato informace někomu přijde naprosto podružná, ale mě to hněte. Takže koho zde nyní máme?

ANO - vládne jí Babiš, člověk bez vize, duševní mrtvola, která do pár let zhasne, jako kdysi zhasl Paroubek. ANO neměla před volbami žádný politický program, jen hesla. Jsou to eurohujeři a Babiš hlavní odčerpávávač dotací, které by měly být, podle mě, úplně zrušeny.

ČSSD - strana, která lidi oblbuje tím, že některým slibuje peníze. Realita je taková, že jim 3/4 platu sebere a vůbec nemá tendenci to změnit. Přivede nás ekonomicky na buben. Pro mně strana navždy diskvalifikovaná.

KSČM - to je zajímavá strana, v leccčems mají zdravý pohled na svět, nechtějí EU, odmítají Rusko jako viníka války na Ukrajině. Problém s komunisty je, že člověk nikdy neví, zda místo diktátu EU nechtějí zavést diktát KSČM. Program KSČM jsem nikdy nečetl, ale něco mi říká, že kdyby se dostali více k moci, budou chtít dostát svému názvu.

ODS - strana, kde člověk neví, zda má před pohřbem, nebo už po něm. Odešel z ní Tomáš Haas a tím pro mně už definitivně končí.

TOP09 - pilně pracují na tom, aby rozpoutali 3. světovou válku s Ruskem. Když pominu fakt, že příklonem k Ukrajině zaujali podle mě špatnou stranu, tak Schlaffenberka jsem neviděl jak u Debalceve podporuje ukrajinské vojáky. Přitom to byl on, kdo k převratu aktivně přispěl svou přítomností na demonstracích v Kyjevě. Tím, že nešel vojáky na Ukrajinu morálně podpořit, je u mě vyvrhel.

Zelení - proti Liškovi, Matěji Stropnickému, či Bursíkovi je Kim Čong Un hadra.

Úsvit - ten se právě pohřbil sám, takže přímá demokracie se konat nebude.

KDU-ČSL - dokázali povstat z popela, ale jsou to eurohujeři, bezpáteřní strana, která jde do vlády s každým.

Piráti - chtějí si legálně stahovat. Až na pár přidružených témat je víc nezajímá.

Svobodní - až trestuhodně mlčí k otázkám islámu a Ukrajiny. Mach není politik a nedokáže pružně reagovat na dění ve světě. Během ukrajinské krize proto otočil o 180 stupňů a z podpory anexe Krymu ji najednou začal odsuzovat. Tím, že Svobodní k ožehavým tématům mlčí, nebo je neumí uchopit, nejsou vidět a v dohledné době nemají čanci překročit 3%.

Takže koho volit? Vidím osobnosti, které by mohly založit novou pravicovou, dynamickou stranu založenou na pevných, jasně daných základech.

František Matějka - premiér
Tomáš Haas - ministr zahraničí
Petr Hampl - ministr bez portfeje
Pavel Pešan - ministr práce a sociálních věcí
Pavel Kohout - ministr financí + garant změny vládního a volebního systému
Martin Konvička - ministr pro integraci menšin
Petr Havel - ministr zemědělství
Václav Klaus mladší - ministr školství
Markéta Šichtařová - regionální rozvoj
Klára Samková - spravedlnost.

Kdyby tito lidé založili stranu, tak do ní jdu. Cílem by ovšem měla být změna vládního systému podle myšlenek Pavla Kohouta, aby se tato země konečně někam posunula. Nevím, zda by se všichni na všech tématech shodli, ale myslím si, že by našli velký průnik. Pokud vím, tak 4 z těchto lidí jsou nyní nestraníci a zbývající 2 jsou tak na pokraji opuštění své současné strany. Je zde šance! 

ZDROJ FcB

Pozn Jezevec: Nevím, kdo je Pavel Pešan a Petr Havel a  z Franty Matějky jsem - mírně řečeno - v rozpacích, jelikož VÍM, kdo to je. Ale jinak dobrý.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře