Držím Ti palce, Evropo.

12. březen 2015 | 15.49 |

Z tristního příkladu USA a FEDu ses bohužel nepoučila. Možná proto, že to je jeden velký projekt řízený odněkud z jedné kanceláře. Z ECB se stává vládce nad celou Evropou, a to pomocí podvodu, kterým je de facto obyčejné padělání peněz. A vkládání nekrytých peněz do oběhu rychlostí 60 mld EURO za měsíc je už docela velký podvod. Jak takový podvod vypadá?

Na začátku jsou samostatné suverénní státy se samostatnou měnou a suverénními centrálními bankami, kterým se pod záminkou blahobytu a volného obchodu a dalších vymožeností vnutí myšlenka společenství s jednotnou měnou. Státy a jednotlivé vlády zatím trochu remcají, ale za pomocí mediálního tlaku na ty, kteří nerozhodují a za finanční podpory těm, kteří ano, se to stane. To byl krok číslo jedna.

Pak nastává krok číslo dvě. Místo zodpovědné fiskální politiky, podpory regionálního průmyslu, podpory regionálního zemědělství, podpory volného obchodu, snížení daní, snížení administrativy, snížení výdajů na obranu, se stává pravý opak. Vše se sešněruje nesmyslnými pravidly, regulacemi, doplní dotacemi určenými zpravidla jen velkým hráčům. Vše regionální se zničí, zničí se podhoubí vznikajících malých a středních podniků, aby se udělal prostor velkým hráčům včetně těch správných bank.

Krok číslo tři. Dotace nikomu nevadí, ani těm, kteří se k nim nikdy nedostanou. Psychologický efekt výborný. EU dává peníze = kdo dává peníze, nemůže být špatný. Ti, kteří je dostanou jsou chyceni v kole lehkoživků a už ví, že se nemusí snažit něco "vymyslet", aby prorazili a na svůj život si vydělali sami poctivou prací či svou hlavou. Všichni si myslí, že EU je takový oslíček, který dává peníze a nic za to nechce. On vlastně je. Teď nic nechce, protože on si to vezme až na konci. A všechno. Navíc oslíček má naprosto neomezené zdroje peněz, protože nad ním není žádná kontrola a jimi vytištěné a do oběhu dané peníze nemají žádné krytí. Může jich tisknout, kolik chce.

Krok číslo čtyři. EU přes vytvořenou sít zkorumpovaných úředníků (Brusel) začne ovlivňovat procesy v dříve suverénních státech, a to zase přes své zkorumpované lokální politiky a jejich strany. Banky, které spadají pod kuratelu vrchního tiskaře (ECB) začnou do systému pod tlakem cpát levné peníze, které si předtím jejich matka zadarmo vytvořila, takže i 0% úroků znamená velký výnos. To je dobré si zapamatovat!! Lokální zkorumpovaní politici a strany (pravicové i levicové) začnou vést nezodpovědnou fiskální politiku a začnou stát zadlužovat pomocí půjček, které z větší či menší části rozkradou na předražených projektech, které leckdy stát a jeho občané nepotřebují.

Krok číslo pět. Komerční banky stejným způsobem zadlužují a "předlužují" soukromý sektor, to znamená občany, podnikatele a firmy. Když Vám lokální banka půjčí peníze na 3-5% neznamená to, že její zisk je 3-5% po odečtení administrativních nákladů a zaplacení daní. Lokální banka de facto "vypere", tj. uvede do oběhu nelegálně vytištěné bankovky, které dostane od ECB a o tento zisk se podělí. Na trhu vzniká pocit lehkosti bytí, staví se, prodává se, a to až do momentu, kdy se ucho utrhne, nebo spíše jak to známe z posledních let, když splaskne bublina. Ta realitní.

Krok číslo šest. Když zkorumpovaný politik, politická strana či vláda vezme půjčky, aby mohla vést svůj honosný život na dluh, musí věřiteli něco dát do zástavy. Když to není přímá privatizace něčeho, co našeho věřitele hodně moc zajímá a na čem začne hodně vydělávat (fabriky, letiště, dálnice, přístavy, lesy, půda, atd.), čímž jen sebere další příjem do státní kasy dříve suverénního státu, spokojí se s dluhopisy. Stát vydá dluhopisy, které si vezme věřitel, tedy většinou banka určená k této transakci. Pod ECB v současné době spadá asi 180 evropských bank, které jsou de facto jejími dcerami. A od všech těchto lokálních bank teď ECB vykoupí všechny ty dluhopisy, čímž si koupí celou zadluženou Evropu. Neboť staré přísloví říká, že kdo řídí (vlastní) dluh, řídí i (vlastní) dlužníka.

Krok číslo sedm. Spolkněte prášek, sedněte si a v klidu si spočítejte, kolik že musela ECB (a za ní schovaní vlastníci) vynaložit peněz, aby si koupila celou Evropu. Pokud Vám vyšly miliardy nebo biliony EURO, propadli jste u zkoušky. Stálo je to několik desítek let příprav, náklady na nákup tiskáren, tiskové barvy, tiskové papíry a provoz tiskáren. Toť vše. Tisknou peníze bez kontroly. A ještě jednou, TISKNOU PENÍZE BEZ KONTROLY. Jimi tištěné peníze nemusí být kryty zlatem, takže oni nic neriskují. Jen získávají. A to budoucnost nás všech. Dokud budou existovat tyto soukromé tiskárny papírků, kterými jsou ECB a FED, které budou doslova a do písmene ničit vše zdravé, budeme velmi blízko k něčemu mnohem horšímu.

Zdroj FcB

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře