Evropská Uhnije

14. březen 2015 | 08.38 |
› 

Ústřední myšlenkou EU, tedy tak, jak nám byla kdysi prezentována, je neomezený pohyb osob a zboží. Proto máme stovky různých nařízení a nemáme pomazánkové máslo. Máslo vem čert. Vem čert i žárovky. Jde o ty stovky drobných buzerací, které umoří i tak silné a netečné zvíře, jako je vůl.

Do sekce "bezcelní pohyb zboží" zcela nepochopitelně, (ale Jásánkové by nám to vysvětlili). se dostaly různé kvoty. A to nejen kolik smíte v bezcelním pásmu vyvézt na "vnější" trh, ale dokonce i kolik smíte vyrobit a prodat na "vnitřním" trhu, který samozřejmě cly zatížen nebyl. Nepochopitelné je to proto, že ústřední myšlenku takový nápad napadá ze zálohy.

Je omezeno konkurovat nižšími daněmi (u těch jsou nařízena minima).

Je omezeno konkurovat nižší cenou (která může být důsledkem buď levnější pracovní síly, nebo nižších daní, nebo také množstvím).

Nebudu vyjmenovávat dalších tisíce nesmyslností, které myšlenku EU popírají. Včetně centrálního plánování kolik čeho a kde (což celé je ekonomie znalým jasný protimluv). A včetně jednotné měny.

To všechno je vymýšleno pro prosperitu EU a její konkurenceschopnost ve světě. Protože co kdyby přišla krize!

A pak přišla krize.

Nařízení, omezení, zákazy, příkazy či jednotná měna, to všechno se ukázalo jako nedostatečné. Je tedy nutné přitvrdit. Chceme-li být konkurence schopní vůči světu, je logické, že musíme mít nejdražší energie, nejvyšší daně a výrobky co nejdražší. To vám potvrdí každý kulak či keťas.

S jednotnou měnou se začínají ekonomicky hroutit jednotlivé státy, do jejich čela se dostává víc a víc levicových populistů, kteří slibují další a další "obědy zdarma". Zadlužují se víc a víc, padají do pastí, a brusel volá "měnu udržíme".

A s krizí pochopitelně přichází i nezaměstnanost.

Je proto nutné ještě více svázat i trh práce. A chránit zaměstnané před konkurencí z řad nezaměstnaných (co kdyby je připravili o práci, svoloč!) . Nezaměstnaní jsou jen číslem, díky kterému lze zvyšovat daně. A čerpat dotace. A nezaměstnanost se, kupodivu pro úředníka, zvyšuje.

Nakonec ministři států začnou vyhlašovat další myšlenku popírající ideu EU. "KUPUJTE NAŠE ZBOŽÍ" a i na tento nápad napadající EU jsou dotace. (!!)
Co zůstává? Volný pohyb osob. Ä statisíce imigrantů.

Co je tedy skutečnou myšlenkou EU?

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Evropská Uhnije hrubfr13@gmail.com 10. 02. 2016 - 20:18