Sjezd ČSSD

15. březen 2015 | 00.35 |
› 

Byly doby, kdy se sociální demokraté vymezovali proti velkoprůmyslníkům a uhlobaronům. Jenže časy se změnily a dnešní ČSSD se vymezuje proti "parazitujícím živnostníkům" nebo třeba "zelinářům" (citát šéfa Dienstbierovského křídla Radima Hejduka z rozhovoru pro Parlamentky). Z bývalé dělnické strany se stala strana velkokapitálu, která už darovala 200 miliard korun korporacím a která ty peníze musí vydřít z těch nejchudších. Potvrdil to i právě skončený sjezd. Dělnické křídlo je zcela rozmetáno a programová rezoluce je plná opatření selektivně zaměřených vůči chudým lidem.

Máme tak vládu, jejíž základ tvoří koalice strany oligarchy se stranou korporátního velkokapitálu. To by mě zajímalo, co by tomu řekli staří socialisté.

Pro ČSSD tak bude stále obtížnější získávat hlasy pracující třídy. A protože se v ČR dosud nezformovala lidová strana typu UKIP či Front national, budou z posunu ĆSSD těžit hlavně komunisté. Sociální demokraté mezitím intenzivně pracují na záchranných opatřeních - dovézt náhradní voliče z arabských zemí a přenést rozhodovací pravomoci na mezinárodní byrokracii. Pak ať jim pracující políbí prdel...

Sobotka je takový naprosto typický představitel dělnické třídy, člověk z lidu, sociálně citlivý až do morku kostí.

Místodržitel hlídá ČSSD

Říšský místodržitel si hlídá své investice.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře