Kde se stala chyba?

19. březen 2015 | 08.08 |

Mám důvodné obavy o naší budoucnost. Projel jsem dnes pracovně autem, se zapnutou stanicí Radiožurnál, Českými Budějovicemi tam a zpět a přitom, co jsem měl v hlavě a musel jsem zařídit, nestačil jsem se divit, co se děje ve světě.

Ve Frankfurtu nad Mohanem protestují údajní radikálové, dokonce levicoví, proti Evropské centrální bance a proti kapitalismu. Že by se nám v jedné z nejvyspělejších zemí světa a Evropy lidi probudili? Musí ale u toho zapalovat auta, házet po policistech kamení? A jak to intuitivně cítím, neskončí jen u toho.

Stále jsem ale přesvědčený, že jestli by měl někdo povstat proti kapitalismu, tak by to měli být lidé v USA. Propaganda našeho Českého rozhlasu mi dnes cestou v autě sdělovala, jaké krutosti ze strany Ruska se dějí na Krymu. Věznění jsou lidé, kteří nic neprovedli, falešná obvinění, policie podstrkává drogy lidem, které potřebuje zneškodnit. Nemohu to nějak pochopit, když údajně většina lidí žijících na Krymu chtěla připojení Krymu k Rusku.

Někdo mi také poslal video mladého Američana, který se vydal natáčet na Krym a nestačil se divit, když viděl úplně jiný obraz, než který mu americké sdělovací prostředky sdělovaly o Rusku, Krymu a Ukrajině. A pokud jde o tu Ukrajinu, tak mi nějak chybí v našich sdělovacích prostředcích zprávy, které jsou běžně publikovány na Internetu.

Zabíjení civilistů, loupeže, znásilňování, obchod s lidskými orgány, obchody s dětmi, krach morálky, ekonomiky. Blíží se snad konec světa? Nebylo lépe za dob, o kterých psal Alois Jirásek? Jeho knihy si mohl každý z nás přečíst v klidu domova, aby se něco dověděl o době, ve které žili naši předkové a o době Husitů. Už se nás doba Husitská netýká?

Zdá se nám, že tenkrát lidi žili klidněji. Nebyl totiž Internet, prolhané sdělovací prostředky, kapitalistická a nepřátelská, ani levicová propaganda. Tenkrát naši předkové nevěděli ani o tom, že existují Spojené státy americké. A jaký byl na americkém kontinentu božský klid, když tam žili jen Indiáni s luky a šípy, bez bomb, tanků a NATO.

A jak je to u nás dnes? Rozpadají se rodiny, rodí se méně dětí, všichni žijí singl nebo na hromádce - k čemu svatba? Příbuzným zemřelých neposkytujeme už běžně obřad posledního rozloučení, protože na to mnozí nemají peníze. Když neuživí rodiče své děti, tak jim je stát odebere a pěstounské rodině dá příspěvek na dítě - prý 20.000 Kč. To je tedy logika, že?

Cikáni prý nepracují, vybydlují byty, berou příspěvky, kradou a pořád mají málo. My jsme v EU, v NATO, ale zapomněli jsme na historické poučení. Kdybyste se zeptali nastávající mladé generace, co se stalo 15. 3. 1939, co to byla Mnichovská dohoda, kdo osvobodil Českou republiku ve II. světové válce, tak to nebudou vědět. Proto se nedivím, že snadno uvěří tomu, že náš prezident nemá letět do Moskvy na oslavu osvobození Evropy od fašismu.

Kde se stala chyba?

Zdroj FcB

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře