Přilepšit si k důchodu nějakým tím dolarem

24. březen 2015 | 18.53 |

Vážená redakce,

cena za mávání červenými kartami (bez materiálu) je známá. Proto se vás dovoluji zeptat, zda již i Tržiště vydalo ceníky pro vítání vojska, které se bude s jistě bohulibými úmysly promenovat po našich silnicích. Jsem "seniorka", a tak bych si ráda přilepšila pár dolary k nepříliš dostačujícímu důchodu. Podle ceny bych si proto vybrala z některých následujících možností, budou-li v mých silách:

- mávání praporky (to bych zvládla, nebudou-li příliš velké),

- mávání mávátkem (raději jen nějakým menším - občas mě trápí gicht),

- mávání kyticí (budou-li dodána odpovídající kvítka, uviji vlastnoručně),

- hození kytice na strykera (kdyby se to ale vyložilo jinak, a nejde-li o vajíčka ani o prezidenta, mohli by mě zavřít),

- držení transparentu (asi nehrozí, neboť, jak výše uvedeno, mohl by mi upadnout a mohla bych tak být obviněna z poškozování cizí věci a následnou povinností nahradit materiální i morální škodu),

- volání "vítejte" (pochopitelně v američtině - z mládí si sice pamatuji "zdrávstvujtě", ale nepamatuji si, že bych to tehdy někde slyšela)

- zajištění špalíru dětí pějících "rolautdberl"

- zajištění berlí po celé trase (včetně píp, tedy),

- podání chleba a soli nebo Babišových koblih (dle rozhodnutí zadavatele),

- zajištění "asistentky" nebo "asistenta" pro volné chvíle se znalostí angličtiny s příplatkem (to by mě vzhledem k předpokládanému lepšímu finančnímu ohodnocení zajímalo, ale ve vojsku se kromě různých procent různých ...filů gerontofilové patrně nevyskytují,

- dle předcházejícího proškolení rozdávání upomínkových předmětů (neházet plechovkové ani lahvové pivo, mohlo by dojít k záměně s jinými lahvemi ),

- darování CD s písní "Dobrrý den, prraporre hvězd a prruhů" (Bohu žel jen v češtině, překlad se asi již nestihne, a také by mohl chybět jeden z interpretů).

Uvedené možnosti jsou patrně součástí jistě kreativnějšího a kompletního seznamu v ceníku, který se mi však přes veškeré úsilí získat nepodařilo:

Neuspěla jsem v SČAP (Svaz česko-amerického přátelství) a konkrétní informace nevydala ani (obvykle v tomto směru) agilní pražská kavárna.

Doufám proto, že mi vaše redakce poradí, abych se mohla na tyto radostně očekávané dny dostatečně připravit: MHD mám sice zadarmo, ale na ten kopec hodně daleko.

S díky za pochopení, s pozdravem

Angela Marie Bukovanská 

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře