Buďme ty "smějící se bestie"..

27. březen 2015 | 06.01 |

Oni jsou jen vojáci. Vychovaní jako hrdí patrioti, tedy vlastenci. Pár už jsem jich viděl. Jsou docela kovaní. Ale mezi pojmy vlast a vláda je přece setsakramentský rozdíl! Vlast, to je ulice u nás doma, lidi z tátovy firmy, naše farma; to jsou kamarádi, to jsou i kluci, se kterými mě šibují od jedné smradlavé díry světa k druhé. Vláda naproti tomu, to jsou daně, příkazy a zákazy, prolhaní politici a nesmyslné zákony.

Nemyslete si, i ten patriotický Američan, co s hrdostí slouží vlasti nemusí být a nejspíše ani není fanatickým uctívačem Obamy, zapřisáhlým multikulturalistou a vyznavačem politické korektnosti. Spíše naopak. Lidé, a to spíše ze spodní části příjmového žebříčku USA, kteří prošli kus světa a leccos na vlastní kůži zažili, vědí, že tyhle nové, moderní teorie nejrůznějších pošahaných intošů z prestižních univerzit ve skutečném životě fakt nefungují. Cítí, že jejich země jde jaksi šejdrem, někam do pihele tmavého a viní z toho vládu. Zatím spíš tajně, pro sebe.

Což takhle zkusit "IMPEACH OBAMA" nebo " NOT RUSSIA, USA GOVERNMENT IS OUR COMMON ENEMY", nebo " NOT RUSSIAN, BUT USA GOVERNMENT POLICY IS THREAT FOR EUROPE". Neuškodí i připomínka dřívějších úspěchů – YOU GAVE HAPPINESS AND PROSPERITY IN AFGHANISTAN, IRAQ, SYRIA...WHERE NOW? Nebo něco o politické korektnosti, která je v USA oblíbená asi jako u nás, jen se to zastrašené a zpracované obyvatelstvo bojí dát najevo.

Můžeme také nastolit téma Islámu. Tihle hoši rozhodně nejsou žádní salonní sluníčkáři. V muslimských zemích už několikrát byli a leccos nepěkného tam zakusili. Muslim je pro tyhle praktiky pouštní války nejčastěji křivák, vousatý, umolousaný ničema, co po nich střílí ze zálohy a na cesty jim po nocích klade nástrahy. Ať si oficiální armádní příručky, psané teoretiky z Washingtonu, hlásají o "náboženství lásky" cokoli, osobní zkušenosti jsou výrazně odlišné. Takže třeba "FIGHT WITH ISLAM, NOT RUSSIA", nebo "ISLAM IS THREAT FOR OUR WAY OF LIFE, NOT RUSSIA"...

Důležité je chytře, slušně a neagresivně. Hlavně to poslední – neagresivně. Nebo se zatvrdí a přestanou vnímat, co jim chceme sdělit. Nenapadejme je a armádu, ve které slouží. Ona je součástí jejich identity a jsou na ni citliví. A sama US Army je jen nástroj.

Ti hoši z plechových maringotek cirkusu, co nám teď bude pár dnů kočovat za humny, ti jsou spíš oběti, než naši nepřátelé. Ti nám sem nepřivezli politickou korektnost, gender a multikulti, neplatili provokatéry Majdanu, nevyzbrojili ISIL. Je dokonce možné, že ty, kteří to vše zorganizovali také zrovna nemilují.

Proto tím nejlepším, co můžeme udělat pro ně, pro sebe a koneckonců i pro Ameriku, je zasít jim do hlav pochyby. Přimět je, aby si položili určité otázky. Třeba zpočátku jen sami sobě. Pak svým nejbližším přátelům. A toto semínko pochybností, aby si časem přenesli do vlasti. Protože jediní, kdo mohou změnit politiku USA, jsou jejich vlastní občané. A veliké trezory se zpravidla otevírají maličkými klíčky.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře