Ministerstvo vnitra: Občane, udej svou polohu!

16. duben 2015 | 17.35 |


Tak ministerstvo vnitra chce mít občany hezky pod drobnohledem. Kdo se kde a kdy zdržuje, kdo a kam dlouhodobě vycestuje. Proto jsem se rozhodl, že panu ministrovi napíši dopis:


Vážený pane ministře! Poslušně hlásím, že jsem momentálně doma a následující 2 hodiny se nikam nechystám.

Píši vám jen pro jistotu, abyste mi náhodou nedali pokutu. Ať má váš úřad přehled. I když odpoledne pojedu na nákup. To by tak hrálo, aby si občané jen tak mírnix týrnix mohli cestovat nebo se zdržovat, kde uznají za vhodné. Pořádek a dohled Velkého Bratra musí být!

Dále poslušně hlásím, že večer se moje poloha přesune do polohy v leže a odcestuji do říše snů. V této říši se zdržuji docela často (každou noc asi 8 hodin), proto nevím, co mám teď nahlásit jako trvalý a co jako přechodný pobyt.

V létě se chystám někam do zahraničí, zvažuji Švýcarsko, ale jestliže byste mi chtěl něco doporučit, budu ráda. No a abyste měl přehled o tom, kde se nacházím, pošlu vám i pohled s přesným datem. Pro jistotu vám pošlu i zeměpisné souřadnice.

Jen nevím, jak to udělá můj kamarád, který se vydal na rok do zahraničí a cestuje, kam se mu zlíbí. Jeden měsíc je v jednom státě, další měsíc zas v jiném. Co má nahlásit jako uvědomělý občan? Nebo se musí každý měsíc vracet do České republiky?

Trošku mě znepokojuje i to, kdyby se informace z registru o lidech, kteří jsou v zahraničí, dostaly do rukou zlodějům. Ale já samozřejmě bezvýhradně věřím vašemu systému, ten je jistě naprosto bezpečný a žádný hacker se tam jistě nenabourá.

Zlé jazyky tvrdí, že toto je v podstatě jenom buzerace slušných lidí a podvodníci, prchající před zákonem, budou na nějaké nahlašování totálně kašlat. Ale chápu, že jsou to jenom řečičky závistivců, kteří si neuvědomují nutnost takového dohledu.

Musím říct, že ještě nikdo se o mě nezajímal tak, jako právě Vy. Děkuji vám za vaši příkladnou péči. Tímto zdravím všechny uvědomělé soudruhy a soudružky na mimisterstvu, ve vládě a v ČSSD.

S uctivým pozdravem
Heil Hitler!

Váš Jezevec


Hlaste hezky svou polohu přímo ministerstvu: http://www.mvcr.cz/clanek/dotazy-920075.aspx 
 

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře