J-M LePen v Praze

6. květen 2015 | 16.15 |

"Každý národ má svůj mentalitu a každý by si tudíž měl vybrat svůj ekonomický model," to je jedna ze samozřejmých pravd, na které se znovu a znovu zapomíná, a které dnes zmínila Marie LePenová při svém pražském projevu.

Je to nepochybně odvážná a statečná žena. Říká věci, o kterých všichni vědí, že jsou pravdivé a které se většina ostatních neodváží říkat nahlas. Mluvila o tom, že rozhodování se musí vrátit od politické třídy zpátky k lidem. Že elity vedou ekonomické válku proti vlastnímu lidu. Že všechno, na co kdy evropská byrokracie sáhla, skončilo katastrofou. Že je zapotřebí, aby lidé v každé zemi rozhodovali o tom, jaké tam budou zákony, koho vpustí do vlastní země, jak budou chránit hranice, jakou budou platit měnou a jaký bude státní rozpočet.

Proč je paní LePenová označována za fašistku? Podle mě proto, že její odpůrci vědí, že má ve všem pravdu a že by ve férové diskuzi neobstáli. Nezbývá tedy, než ji umlčet jakýmkoliv způsobem. A – jak to známe i od českých pravdoláskařů – na mravní omezení se nehraje. Ta jsou jen pro podřízený lid, příslušník elity může všechno.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře