Cesta osobní svobody a nezávislosti

19. březen 2010 | 08.47 |

Je to cesta rovné páteře a svobodné mysli. Je cestou bez natažené ruky ke státní pokladně. Je cestou čistého svědomí. Velmi těžko se po ní chodí. Musíte na ní překračovat výmoly státem organizovaného loupežnictví, pasti zákonné kriminalizace, rizikové exekuční jámy celého svého majetku a při tom všem se ještě vyhýbat jedovatým šípům závisti, přetvářky a hlouposti.

Ještě navíc je však lemována křiklouny opakující stále stejná naučená hesla, demagogické fráze či sprosté dehonestační lži. Ukazováčky z tohoto davu ukazují na jedince po této cestě kráčejícího a zlostně hrozí: "Málo jsi nám zaplatil, podvodníku! I my neschopní, zbabělí a závistiví chceme mít podíl na tvém momentálním úspěchu! Musíš více dělat, více tvořit, více platit. My jsme ta volební masa, určující co je pro tebe dobré! My se musíme mít dobře, protože nás tak učí a vychovávají! Pokud není v tvých silách zaplatit vše co ti předepíšeme, chcípni. Zatančíme si na tvém hrobě s Internacionálou na rtech!”

Kolik lidí se ještě vydá po této cestě? Kolik lékařů a záchranářů, kolik živnostníků, kolik majitelů firem, kolik opravdu pracujících zaměstnanců, kolik umělců bez podpory grantů, kolik samostatných farmářů, kolik vědců, kolik neúplatných policistů, soudců či advokátů, kolik férových učitelů, kolik nezkorumpovaných úředníků?

Budou tito lidé, toužící po svobodě a nezávislosti, nakonec téměř veškeré své těžce odpracované výdělky odevzdávat do korupčního kolotoče přerozdělování, dávek, grantů, dotací a podobných socialistických nesmyslů, který pozvolna přejde v utopistický komunismus, kde všechno bude všech a všichni budou dostávat jen to, co svým nařízením určí strana a vláda? Dnes nám do tohoto absolutního bolševického "Absurdistánu” chybí již pouze nějakých 25%, ostatní nám státní loupeživá banda plíživě ukradne. Ano, přibližně 75% svých příjmů odevzdáváme "státu" formou nejrůznějšího zdanění. Přesto je volební podpora stran, které utahují daňovou smyčku na maximum stále větší. Je tedy vůbec možné jít po oné cestě nezávislosti a přežít?

Obávám se, že dlouho již nikoliv. Pár stále dokola omílaných hloupých hesel o nutnosti sociálního smíru okořeněných o řádnou porci primitivních slibů a bojové výkřiky o odebrání "beztak nakradeného" majetku "vykořisťovatelům" a podobným "zbohatlickým podvodníkům", co si nechodí škemrat na úřady pro desátou různou dávku, jednoznačně ve společnosti vede. Když jde o moc, malinko se stádu do žlabu přisype a zase bude chvíli klid na práci. Komunisté si svoje lidi vychovali "dobře” a neookomunisté v čele populistických stran současnosti z toho dokáži velmi dobře těžit.
(Zdroj)

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře