Feminizace

5. červenec 2015 | 18.21 |

V Refllexu vyšel velmi zajímavý rozhovor s profesorem Matějů, který naše problémy s islámem osvětluje z druhé strany. Český vzdělávací systém je nastaven tak, že diskriminuje chlapce. Pokud se kluk projevuje jako kluk, má vysokou šanci, že bude ze systému vyřazen a skončí na učňáku (a to i když je chytrý, cílevědomý a má lepší znalosti než jeho spolužačky). To není hypotéza, to bylo dokázáno.

To samozřejmě musí mít dopad na složení nejvyšší byrokraticko-manažerské třídy. Jsou tam nějaké osoby mužského pohlaví, ale velmi málo chlapů. Na jedné straně se nemůžeme divit, že mnoho žen z téhle třídy je podvědomě přitahováno k tmavým neurvalým násilníkům, na druhé straně tu máme muže, které ze všeho nejvíc děsí představa otevřeného fyzického konfliktu, takže jsou ochotni ustupovat donekonečna. Lidé, kteří by měli stát v čele obrany své země, by tak raději dělali živé štíty agresorům. Když Martin Konvička mluví o submisivních sklonech, je to v zásadě totéž, jen pojmenováno z druhé strany. Z mužnosti se stává znak nižší třídy a stává se předmětem pohrdání.

Má to stejný kořen jako naprostá většina našich ostatních problémů. Tupá centralizovaná byrokracie, která prosadila jeden jediný model školy a vnutila ho všem. Spousta rodičů kluků ví, že jejich synové by potřebovali něco docela jiného, ale nemůžou s tím nic dělat. 

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře