Bitím je žena poctěna

30. červenec 2015 | 15.11 |
› 

Tím že muž ženu bije, jí projevuje obdiv a je to důkaz toho, že se ženy těší v islámu velké úctě, tak vysvětluje bití žen islámský duchovní Sa´d Arafat.

V Islámu je známo pro bití žen celkem 10 pravidel. Muž nesmí ženu bít do obličeje, nesmí jí píchat do očí, nesmí jí vymlátit zuby z úst nebo zpřerážet kosti a když ji bije, nesmí jí tlouct neustále do stejného místa, ale pokaždé musí udeřit na jiné místo na těle, a tak dále.

Arafat také vysvětluje, že bití má být pro muslima až posledním východiskem. Pokud je žena neposlušná, musí nejdřív muž začít varováním a když ani to nepomohlo, přejít k vyhrožování. A po neúspěšném vyhrožování teprve následuje bití. Nemusím zdůrazňovat, že tyto aspekty islámu, stejně jako řada jiných, jsou v rozporu se právními předpisy České republiky. Islámští duchovní to ale vidí jinak:

Bití ženy je projevem pocty a žena musí být za bití vděčná, protože ji muž bitím vychovává a usměrňuje. Prorok islámu Mohamed, který je pro muslimy morálním příkladem, totiž ženám přisoudil slabého ducha (VIZ hadís Sahih Bukhari 1:6:301) a rozhodl, že zatímco muslim (muž) je dokonalým tvorem, muslimka (žena) je nástrojem satanovým a v jádru je špatná a není tudiž muslimovi (muži) rovna.

V kázání ale vysvětluje, že islám dovoluje ženu bít jen pokud nechce souložit. Kvůli jídlu nebo pití prý ale ženu bít nesmí. Praxe je ale jiná, muslimka často dostane bití i kvůli jídlu, které se nezdá být dost dobré nebo když manžel nabyl dojmu, že žena neprojevuje souhlas dost rychle a není dost úslužná. České muslimky ale bití popírají.

Důvody jsou hned dva:
1) v komunitě muslimek by dočkala jen zášti a odsouzení, podporu by hledala jen marně, protože
2) panuje názor, že pokud muslim bije ženu, nemůže za to on, ale ona. Muslimská komunita to totiž považuje pouze za důkaz její neposlušnosti a potvrzení toho, že je špatná muslimka.

Pokud vás tedy tedy muslimka přesvědčuje, že muslimové ženy nebijí, v kontextu islámské logiky to znamená pouze, že muslimky nedostávají bití "bezdůvodně". 

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Bitím je žena poctěna nekra 30. 07. 2015 - 18:08