Politika je šachová partie

20. září 2015 | 21.33 |

Politika je šachová partie a vrcholní politici a stratégové nejsou blbí.

Merkelová si moc dobře uvědomuje hrozby s migrací spojené. A když ji tolik podporuje, tak si pište, že k tomu má sakra důvod. Samozřejmě, že lže jak když tiskne, když nasadí ustaraný výraz a vykládá o pomoci...

Ústředním bodem je souboj Západu s Ruskem. A vše, co se ve světě nyní odehrává, s tím nějak souvisí. Dejte si do hromady dvě události. Za prvé Putin posiluje pozice Assada, za druhé Německo náhle obrací a zavírá hranice. Takže v době, kdy Assadovy "akcie" byly nejníž, Němci přijímají migranty bez omezení. Počítalo se totiž s tím, že Assad brzy padne a oni budou největší přátelé Sýrie. Takhle se vytvářejí dobré vztahy a vazby, které se později využijí ve vlastní prospěch.

USA mají na Blízkém Východě pověst silně pošramocenou. Proto se Německo mělo stát hlavním vyjednavačem a respektovaným představitelem Západu v oblasti. Ale v první řadě jde o odstavení vlivu Ruska.

Věřím, že Putin s tímto vývojem počítal a vyčkával se zapojením do bojů až na poslední chvíli. V tichosti se usmíval nad tím, jak si EU pořezává pod sebou větev přijímáním naprosto všech, bez jakékoliv kontroly...

Teď, když už si Evropa hezky naběhla na hrábě, tak nic nebrání tomu, aby Assad s podporou Ruska potlačil rebely. A kdyby EU chtěla zlobit, pak se tu nabízí snadná možnost rozdmýchání nepokojů. Kdo ví, jaké mocenské skupiny mají schopnost ovládat migranty? 

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře