Referendum

27. září 2015 | 07.50 |

Referendum - ústřední bod švýcarské a hojně i rakouské demokracie. Referendum, které má objektivně sestavené proporce, je tou nejčistější formou demokracie, protože o konkrétním kroku rozhoduje každý z nás. Chtít referendum, znamená chtít, aby rozhodla většina. Odmítat referendum znamená bát se toho, že lidé demokratickou volbou vyjádří svou vůli. Odmítání referenda znamená odmítat demokracii jako takovou.

Václav Klaus i Tomio Okamura včera a předevčírem navrhli referendum o setrvání ČR v Evropské Unii. Pojďme se podívat, jak si referendum, tedy projevenou vůli nás všech, přejí čelní politici - elitáři.

Andrej Babiš:
Referendum je zbytečné, je jasné, že nikdo kvóty, včetně české vlády nechce," uvedl pro iDNES.cz Babiš.

Komentuji: Andrej Babiš tedy vůbec nepochopil, že otázka referenda by se nemusela týkat jen kvót, ale našeho členství v Unii. Buď z jemu přirozené hlouposti, nebo schopnosti manipulace nechce vůbec připustit, aby padlo slovo "referendum".

Miroslav Kalousek:
"Vnímám to jako populismus, který k vlastnímu zviditelnění využívá pochopitelnou obavu lidí. Česká vláda je v nezáviděníhodné situaci a nikdo z nás by to neměl takto zneužívat. Česká vláda může počítat s naší podporou, aby se se situací vypořádala důstojně."

Komentuji: Tedy chtít v kritické situaci referendum, v situaci, kdy nás EU bezprecedentně v hlasování převálcovala a pošlapala vůli českého lidu, je podle Kalouska populismus. Kdy jindy se má národ vyjádřit, než v této nebezpečné situaci?

Bohuslav Sobotka:
"Jsem proti kvótám, vláda je proti kvótám, parlament je proti kvótám, v Bruselu hlasujeme a budeme hlasovat proti kvótám, opravdu nevím, o čem by chtěl dělat referendum... A chci je ujistit (Klause a Okamuru), že z Evropské unie vystupovat nebudeme."

Komentuji: Je premiérem země a nechápe tak elementární věc, že referendum by mělo být o vystoupení z EU. Nepochopil, že když nebyl katastrofě schopen zabránit sám a když mu si s ním Evropská Unie vytřela prdel, že je čas postoupit k dalšímu řešení. Než by se lidu zeptal: "Lide, chceš po takto dramatických změnách změnit směřování naší země?", jednoduše flákne, že z EU vystupovat nebudeme. Ano, má na takový názor právo, ale já mám právo říct, že jeho chci odstranit z naší politiky - demokratickou cestou.

Tedy Kalousek, Babiš a Sobotka nechtějí referendum, nechtějí znát naši vůli a náš názor, protože tuší, že by se republika obrátila směrem, kde občan nabude na důležitosti a oni - elitáři, kteří chtějí všem vnutit nějakou myšlenku, by klesli na významu.

A nyní se podívejme, co řekl KOMUNISTA Vojtěch Filip.
"Jsem pro přijetí obecného zákona o referendu, který by umožňoval i tuto otázku řešit, myslím, že jednání o tomto zákonu je potřeba urychlit."

Je nutno zdůraznit, že referendum neznamená automatické vystoupení z EU, znamená to, že národ rozhodne podle svého uvážení. Bojujme proti elitářům, kteří chtějí rozhodovat za ostatní a kteří se bojí, že tím, jak se rozhodne každý z nás, je připravíme o jejich moc, peníze a jistá koryta.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře