Co nám zůstalo českého?

19. říjen 2015 | 08.03 |


1.Levná pracovní síla
2.Nezaopatřené děti
3.Nemocní a invalidní senioři
4.Armáda nezaměstnaných
5. Stejná armáda bezdomovců
6. Stejná armáda ilegálních přistěhovalců (české občanství jistě obdrží na počkání)
7. Vysoké daně
8. Státní dluh
9. Zbytky uranu u Brzkova a zbytky hnědého uhlí v Bílině
10. Nadlimitní koncentrace škodlivin v ovzduší, ve vodě i v půdě
11. Rozpadající se kulturní památky
12. Devastovaná příroda po častých
kalamitách a povodních
13. Chátrající továrny, ve kterých už léta nikdo nepracuje
14. Česká vláda a parlament
15. Určitě jsem na něco zapomněl.

Suma sumarum: je toho docela dost. 

Němci v ČR investovali 200 miliard za 22 let a prý vytvořili 53 tisíc pracovních míst, potud jsou tato čísla v pořádku, ale nějak se zapomnělo doplnit čísla, kolik,že si za tuto investici"vydělali", kolik miliard "odtéká" do němec ročně a jak dlouho měli tzv. daňové prázdniny.

Samozřejmě,že se vynoří otázky, zda jsme byli po pádu "železné opony" konkurenceschopní a to ve všech sférách, možná mimo zemědělství, ale to nám zas "zlikvidovali" tzv. eurokvóty, prostě a jednoduše řečeno, Němci dostali česko na zlatém podnosu, zbavili se konkurence a rozšířili si trhy a teritoria a to téměř "bez boje"!

Takže doplňme scházející čísla, kolik nám "odplavalo" miliard do Němec a proč máme úžasné až třetinové mzdy za tutéž práci pro tutéž firmu z Němec, poté je možné srovnávat, jak nám polistopadoví "partyzáni" rozdávali, privatizovali, restituovali Česko!

Škoda-auto, může vynášet ročně asi 40-45 miliard Kč ročně čistého zisku. 100% dividend jde do Německa bez zdanění. Dividendy se zdaňují pouze fyzickým osobám u právnických osob žádné dividendy zdaněny nejsou. Stát má pouze prospěch z daně ze mzdy fyzických osob.

Škoda-auto je svými zisky nejlukrativnější a teprve potom Čez a banky, které vlastní Francouzi KB, Rakušané Českou spořitelnu, Belgičané ČSOB.

Celkově nezdaněných dividend odchází do germánských zemí přibližně 300 miliard Kč ročně. To není zrovna málo, když tato částka představuje roční platbu starobních důchodů. Představa občanů, když rozhodovali o vstupu do EU, rozhodně nebyla za hubičku.

Těch zisků germánům odchází daleko více, když i při těch výdajích, které nyní mají s utečenci, tak ještě pořád mají přebytkový státní rozpočet. Aby ne, když si vezmou z okolních států podobné zisky jako u nás. To je tak, když jsou občané idioti a myslí si, že jim někdo něco dá jen tak.

Vstup do klubu EU byl hodně předražený. Bez tohoto všimného by se jinak nekonal a to by každý politik měl svým občanům říkat předem. My nemáme téměř žádný státní majetek a tak ani nechápu, proč máme tak velkou vládu co do počtu ministerstev. Všeho se šmejdi zbavují ve prospěch Brusele a předvádějí se v televizi jako například Sobotka. Ten pracuje akorát hubou.

Naši politici jásají nad zahraničními investicemi kolik kdo sem ,,nasypal" a kolik se vytvoří pracovních míst. Realita je ovšem taková že zahraniční investoři sem přišli vydělávat a ne pomáhat. Tak že výsledek je ten, že pár lidí má práci za pár korun jak je u nás zvykem a stát si z těch pár korun vybere mizerné daně a jinak veškerý zisk putuje ven z republiky.

To co tady vlastní "německý" kapitál" je ovšem srandovní s porovnáním s tím americkým. A navíc ten americký tady vedle přímých investic má i firmy, které mu přhrávají nemalou "malou domů". Když k tomu připočteme banky a společnosti, od kterých tečou amíkům vedle financí taky "informace" tak je to na zvracení: Téměř všechny významné internetové společnosti jsou americké, společnosti provozující platební styk kartami rovněž, navigační systém GPS dodává informace o každém z nás. No škoda mlčet.

To jsou ale jen přípravy na transatlantickou smlouvu (TTIP), která znemožní národním vládám jakýkoliv odpor proti praktikám amíků a za cenu neskutečných náhrad za "zmařené" investice. Dolarový platební styk má zúčtovací centrum v USA, FED tiskne dolary ve třech směnách a tajné služby odposlouchávají všechny spřátelené politiky.

To už není ani na zvracení

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře