Lidé v Česku nemají o práci zájem?

8. listopad 2015 | 08.36 |

To je demagogie. Lidé mají zájem o práci, která je odměňována natolik, aby se za mzdu dalo žít. Potkávám se s osudy lidí, kteří žijí v bídě. Dojíždět za prací, která člověka neuživí nemá smysl. Lidi se zdravotními problémy nikdo nechce. Je zájem o levné nádeníky. Vládě jde o to nahradit české ubožáky ještě většími ubožáky ze zahraničí.


Proto byla EU rozšířena. Ne proto, aby zajistili lidem ve Střední a Východní Evropě vyšší životní úroveň, jak si naivní lidé mysleli, ale proto (ale nejen proto), aby vystavili dobře placené pracovníky bohatých zemí chudé konkurenci, aby mohli snadněji "delokalizovat" - stěhovat fabriky do chudších zemí. Dnes navíc stěhují ubožáky z chudých zemí. To je druhá fáze téhož procesu.

A má to ještě jednu zásadní stránku, šlo o to umožnit vykrádat z chudých zemí nejen suroviny a levnou práci ale také mozky. Dnes česká vláda chce pomáhat Ukrajinu zbavit těch nejschopnějších ("dekapitovat" ji), aby se už nevzpamatovala a byla jen rezervoárem chudáků ohrožených smrtí hladem a ochotných k čemukoli. Současně má česká vláda snahu vystavit české nezaměstnané konkurenci ještě bídnějších. Uboze placení pracovníci platí nepatrné daně, často k přežití sebe a svých rodin potřebují sociální dávky. Ty se platí z daní těch, kteří zatím ještě žijí aspoň trochu důstojně. Vláda se stará jen o nejbohatší, aby měli nízké daně, levnou pracovní sílu a vysoké příjmy.

I Sýrii je třeba zbavit lidí, kteří by se chtěli podílet na přírodním bohatství. Stačí jen nádeníci pracující na vykrádání surovin zahraničními společnostmi. 

Ivan David
5. 11. 2015

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře