Z FcB

14. listopad 2015 | 13.11 |
› 

Mnoho z vás se mnou, mimo tuto stránu, diskutuje i prostřednictvím zpráv. Nejčastější dotaz je, "jak vidím pokračování současné syrsko-imigrační krize". Pokusím se tedy definovat svůj názor na celou situaci, zde:

Putinova účast na straně Asada je pouze nutné zlo, které ochrání Asadovu demokraticky zvolenou vládu, která je proti zájmům amerických investorů v Sýrii a současně pomůže udržet vojenskou rovnováhu v oblasti.

Putin, mimo boje proti amerikou stvořeným fanatikům pod vlajkou IS, "bojuje" i o svou námořní základnu v Sýrii, která Rusku zaručuje vojenský přístup ke Středozemnímu moři.

To je opět "nutné zlo" pro rovnováhu sil, při případné okupaci Řecka, či konfliktech na severu Afriky.

Ochrana Sýrie před svržením Asada a dosazením proamerické vlády, je ochranou odbytu ruského plynu v EU, neboť případna výstavba plynovodu přes okupovaný Irák a Sýrii, by vytvořila novou (USA kontrolovanou) tranzitní trasu arabského plynu do EU a tím pádem by se definitivně podařilo Spojeným státům obchodně a surovinově oddělit EU od Ruska ...a současně zachránit americký dolar, coby kolabující komoditní měnu.

Pokud se IS začnou bát, budou se stahovat do obytných čtvrtí, které nebude lehké zničit ze vzduchu, takže nastane skutečná pozemní válka.

Americká propaganda, nejen že nepřipustí úspěch vojenských operací Ruska, ale můžeme nyní očekávat, že Putin bude označen za příčinu probíhající uprchlické krize v Evropě.

Kolabující evropský sociální systém se začne hroutit pod tíhou kompromisů, zda-li dát peníze vlastním občanům na důchody, zdravotnictví a školství ...nebo je rozdávat imigrantům ve snaze snížit napětí a kriminalitu, ...nebo dát tyto prostředky na represe a boj s kriminalitou imigrantů (armáda, policie, deportace, vězeňství).

Každopádně to bude pro nejsilnější státy EU finanční kolaps, který zvýší nezaměstnanost procentuálně o dvouciferné číslo a zvýší i zátěž pro daňové poplatníky.

Daně se zřejmě primárně zvýší majetnějším lidem, takže můžeme očekávat zvýšení přímých, resp. majetkových daní (nemovitosti, auta, atd.). To by mohlo mít negativní dopad na realitní trh a zárověň na pod-ručení bank..

Čím více bude Rusko úspěšné v Sýrii a Iráku, tím větší, mediálně stimulované napětí, bude v evropských metropolích, kde se budou radikalizovat nejen infiltrovaní islámisté, ale i původní obyvatelstvo.

Dají se očekávat demonstrace, žhářské útoky a jiné vzájemné konfrontace, které budou mít za následek paradoxně ochranu imigrantů.

Ne nadarmo je momentálně Saúdská Arábie v čele Rady pro lidská práva, tedy můžeme i očekávat, že EU bude nejprve mediálně kritizovaná za porušování lidských práv, což napětí opět pouze vystupňuje.

Pak už zbývá jen velice tenká linie k pouličním konfliktům, které si vynutí zvýšené bezpečnostní opatření, na něž nebude Policie a armáda stačit. Z imigrantů se ze dne na den mohou mediálně stát revolucionáři nebo "protivládní rebelové".

Snad se nikomu nepodaří je vyzbrojit, aby své zájmy prosazovali silou a snad se tato síla nesetká s oporou cca 70.000 v Evropě rozmístěných amerických vojáků, kteří by po vzoru jiných "demokratizovaných" zemí, začali působit jako "mírové" či pořádkové jednotky, které udrží obě strany konfliktu co nejdál od sebe.

Cíl celého chaosu je jednoduchý, "vytvořit z EU ekonomického vazala Spojených států, které budou kontrolovat pohyb surovin, zboží a financí v EU" ...výměnou za "mír".

Tento proces nutný pro odvrácení bankrotu USA, byl zahájen už bezdůvodnými spory na Ukrajině a vojenskou přítomností jednotek USA v Litvě, Lotyšsku, Estonsku a Rumunsku, ...čímž je vytvořen klín mezi Ruskem a EU.

Do jaké míry si Rusko bude chtít uhájit svůj vliv a vazby na EU, neumím predikovat, ale podle úmyslu USA umístit v Německu nové nosiče vč. jaderných hlavic, můžeme domýšlet, že USA očekávají, že Putin se partnerství s EU bez boje nevzdá.

Jak se této katastrofické vizi vyhnout je z diplomatického hlediska prosté.

- Ochránit vnější hranici EU a striktně dozorovat, kdo v nouzi prchá před válkou, kdo se chce na této vlně ekonomicky přiživit a kdo se chce infiltrovat, resp. pomáhejme jen těm, skutečně válkou postiženým.
- Pokusit se vytvářet tábory a financovat jejich provoz přímo v lokalitách konfliktu, tzn. odradit vysídlence od vzdálené migrace.
- Nastolit příměří v oblastech konfliktu a kontrolovat území společnými jednotkami OSN, bez možnosti, aby se USA a Rusko vzájemně vojensky konfrontovali.
- I za cenu zvýšení ceny ropy, obchodními sankcemi izolovat Saúdskou Arábii, Katar a ostatní země, financující IS.
- Odtrhnout EU od politického diktátu USA, nerespektovat nesmyslné rady o uvalování sebedestruktivních sankcí. Neúčastnit se vojenských misí, které hájí ekonomické zájmy USA při uměle vyvolaných konfliktech, apod.
- Naopak není okamžitě nutné EU bořit nebo dělit na jednotlivé "izolované" země, pokud bude EU fungovat na principu volného svazku a respektu ostatních k vůli jednotlivých národních vlád.
- Decentralizovat řízení EU, zrušit EP a EK, ponechat pouze rady ministrů členských zemí a přechodné předsednictví jednotlivých zemí pro koordinaci celku.

Ať už to bude jakkoliv, my to můžeme ovlivnit pouze občanskou jednotou a příslušností k našim kořenům a tradicím.

V tuto chvíli bychom se neměli nechat vyprovokovat jakýmkoliv fanatismem a možná by měl společný národní zájem přechodně zvítězit nad pravo-levým politickým štěpením národa.

Petr Viktorýn 

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře