13 otázek voličům levice

26. květen 2010 | 12.25 |

1. Proč chcete svým hlasem podpořit právě tuto skupinu lidí, která ovládá KSČM i ČSSD?

2. Máte za to, že když dokázali za 40 let neomezené vlády přeměnit dříve ekonomicky vyspělou zemi na kovárnu RVHP s nedostatkem veškerého bohatství materiálního i duchovního, tak v současné době jako zázrakem začnou jejich pomatené ekonomické teze najednou fungovat?

3. Myslíte si, že je nějaký rozdíl mezi programem ČSSD a KSČM, když vůdci obou partají sami přiznávají, že jejich průnik je takřka stoprocentní? A pokud ano, jaký?

4. Předpokládáte, že peníze na všechny populistické a demagogické sliby pro jakési "obyčejné občany” bude platit někdo jiný než vy? Věříte tomu, že díky chlapáckým slovům z vedení těchto stran se v případě nouze naplno rozjedou tiskárny bankovek a nikoho to nepostihne?

5. Nemáte rádi bohaté lidi a tvrdíte, že to jsou všechno podvodníci, zloději a neplatiči daní, kteří mají za povinnost většinu vydělaných peněz odevzdat na hromadu určenou k přerozdělování dle "moudrého” uvážení ekonomických expertů, kteří ještě studovali politickou ekonomii od soudruhů ze Sovětského svazu a jejich kariérních podržtašků?

6. Zastáváte tezi o nutnosti likvidace zbohatlických zaměstnavatelů a převodů továren do rukou pracujících, kteří sami nejlépe vědí, co je třeba? Věříte, že pokud se tak stane, bude možné ze dne na den několikanásobně zvýšit platy, přidat desítky benefitů či zavést různé odborářské výmysly, a přesto zůstane firma v dnešním globálním světě konkurenceschopná a nezkrachuje?

7. Jste zastáncem názoru, že stát je tady od toho, aby se o člověka postaral od narození až do smrti? Tušíte, co znamená slovní spojení platba daně, odvody na sociální a zdravotní pojištění ap. nebo jste přesvědčeni, že školství, zdravotnictví a podobné služby jsou zadarmo?

8. Pamatujete si, že za reálného socialismu jste nemohl bez úplatku sehnat pomalu ani vepřové vnitřnosti? Dokážete si tedy v hlavě srovnat, že čím více stát zasahuje do pravidel volného trhu, tím více otevírá brány korupci a nahrává tak šedým příjmům pro vyvolené úředníky nebo jste zastáncem poučky, že když se plní plán tak musí být přece dobře?

9. Věříte myšlence, že pravicová politika je jen pro vysokopříjmové skupiny obyvatelstva? Věříte, že pokud by tady nebyl všeobjímající sociální stát, chudí by umírali za zdmi nemocnic, pod každým mostem by živořila skupina bezdomovců, děti by nemohli chodit do školy a hnusní boháči by jen kouřili doutníky a všemu by se smáli jak se psalo v Rudém Právu či kreslilo v Dikobrazu?

10. Dokážete vysvětlit svým dětem, které jednou budou muset zaplatit účet za dnes démonizovaný sociální smír, proč najednou nebude na důchody, na desítky sociálních dávek, na kvalitní zdravotní péči, na slušně fungující armádu, policii, soudnictví, záchranný systém či státní správu? Proč najednou korupce rozbují po vzoru nejchudších afrických států a po stejném vzoru se znehodnotí naše měna?

11. Dokážete vysvětlit sami sobě, proč dobrovolně strkáte hlavu do stejné smyčky jako vaši předkové v roce 1946 a ještě se při tom tváříte, že dnes je přece všechno jinačí, protože máte za rohem deset hypermarketů, padesát kanálů na kabelovce, novou Fábii, na kterou jste nepotřebovali shánět bony, zaplacenou zálohu na dovolenou ve Španělsku a naši vojáci bojují v silách NATO?

12. Dokážete vysvětlit svému svědomí, proč volíte cestu výměny osobní svobody a hrdosti za pohodlné sliby opečovávání státem na dluh, místo odpovědnosti a nezávislosti? Proč ze sebe děláte tupé stádo, spolehájící na milodary, které vám má zajistit vrchní pasák, jež se u toho bude v závětří svého stranického sekretariátu potutleně usmívat jak vás opět dokázal krásně obelstít a jak jste mu to opět sežrali i s navijákem?

13. Opravdu věříte tomu, že pomocná ruka je jinde než na konci vaší paže? Věříte tomu, že páni politikové to všechno myslí upřímně a konají v zájmu vašeho dobra? Věříte, že pokud by to měli dělat zadarmo, drali by se k moci a slibovali stejně? Nebo si alespoň část z vás uvědomí, že většinu státní mašinérie nepotřebujeme, že o svých penězích bychom měli rozhodovat především sami, a že to celé politické divadlo slouží jen jako slušně vydělávající firma pro zúčastněné? Je tedy větším zlem opravdu pravicová politika, pro kterou je prioritou svoboda a osobní odpovědnost jedince či levicové falešné vábení do občanské zoologické zahrady?
 

Za případné odpovědi, které nebudou ve stylu "a vy zase bijete černochy" a nebudou rozebírat, jaký je Langr nebo Kalousek, ale budou se striktně držet tématu, velmi děkuji.

(Zdroj)

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: 13 otázek voličům levice jejdatojemivec 26. 05. 2010 - 12:45