Chálífát v Rusku

16. listopad 2015 | 01.00 |
Hlavní mufti Ruska Talgat Tadžutdin poradil těm, co si přejí vytvořit chalifát, aby přijeli do Ruska, kde on už existuje na území ruského státu.

" Když jsme spolu, to je chalifát. U nás se tomuto " chalifátu " říká Svatá Rus. - toto prohlásil na zahájení XIX. Všesvětového ruského národního chrámu.
" Pokud nevěří, nechť se přijdou podívat, jak my 193 národností, pravoslavní, pravověrní, Židé, budhisté i komunisté, žijeme, sdělil muftí."

Ruská náboženská tolerance je unikátní. Rusové tvoří v Rusku 80% obyvatel - pravoslavní a ateisté z pravoslavného světa tvoří 83% obyvatel (Rusové, Ukrajinci, Bělorusové, 2/3 Čuvašů aj.), muslimové 14% (Tataři, Baškirové, Osetinci, Čečenci, národy Dagestánu, Urdmuti aj.), zbytek budhisté (Jakuti, Kalmyci, Tuvinci, Burjati).

A čím to je ? Nemají tam rozesírače jako Šabatovou, Dienstbiera. Jsou daná jasná pravidla ke vzájemnému životu a přes ně nejede vlak. Víte jak řekl Putin, že Rusko je země, kde má každý právo si vyznávat náboženství jako chce. Jestli se ale daný americký novinář chce stát islámským radikálem, nechť přijede do Moskvy a osobně mu zařídí takovou obřízku, že jej ta chuť na radikalismus přejde. 

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Chálífát v Rusku milan 2 17. 11. 2015 - 12:49