Stále dokola totéž

24. listopad 2015 | 16.41 |

Všimněte si, jak se to neustále opakuje..

Jeden schopný (nebo také všehoschopný) zbohatne. Pokud je dobrý, bohatství si udrží a pak už ho jen rozšiřuje. Protože pro své zbohatnutí musel něco udělat, umí se obklopit schopnými spolupracovníky (podřízenými).

Potomek boháče už ale v bohatství vyrostl. Taťka mu sice kladl na srdce, že se musí snažit jako on, ale to už není stejné. Přesto ještě bývá potomek vzdělaný a díky tomu, že je stále ještě obklopen tátou vybranými spolupracovníky, bohatství se rozšiřuje dál.

Vnuk boháče už je ale mimo realitu. Bývá zhýčkaný a vzdělání nevidí jako důležité. Jen ten titul, který si může koupit. Jeho táta už také na něj tolik netlačil a spolupracovníky už nevybral tak dobře jako děd. Protože chtěl stále vyniknout především on sám, aniž na tom měl nějakou zásluhu.

Když vybírá spolupracovníky tento vnuk, hledá zase takové, kteří ho nepřevýší. Proto se v těch funkcích neocitnou ti nejlepší, ale ti nejvíce bezpáteřní. Bohatství se ještě rozšiřuje, ale už jen ze své podstaty a na úkor kvality.

Pravnuk už je jenom líný lempl. Flákač s koupeným titulem. Nestará se o nic a chce jenom peníze od podřízených. Od té doby má korupce dveře otevřené. A protože ve všech firmách je to stejné, nakonec všichni pravnuci ohrozí celý systém, ohrozí celý stát a i sami sebe, aniž by jim to při jejich blbosti a lhostejnosti došlo. Zastupují je všeho schopní psychopati nebo idioti, jejichž jediným nápadem na další bohatnutí je válka.

Tak zničí úplně všechno, nakonec padne celý stát a začne se znovu a - úplně stejně s novými zbohatlíky a novými idioty v roli potomků. 

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře