Za ČSSD bylo hůř.

20. květen 2010 | 11.33 |

Mor ČSSD dorazil už i k nám. V novinách či na billboardech za městem mi to ani nevadilo. Ale že ta banda podvodníků už lživě straší i děti cestou do školy, je na pováženou.

Od včerejška máme v ulici na staré telefonní budce vyvěšen plakát ČSSD, pod který se jeho autoři zřejmě stydí podepsat. Ani se jim nedivím, když plakát je plný lží vyrobených v Lidovém domě.

Jaká je pravda?

Za plombu, co si pamatuji, platím u zubaře nejméně 12 let a začalo to právě za vlád ČSSD. Nic proti! Lidi jsou motivováni pečovat o svůj chrup a je jasné, že je lepší zaplatit za plombu, ale za to mít naléhavou zubní operaci zadarmo, než naopak. Ale proč tím ČSSD zrovna nyní straší, když to právě za jejích vlád úspěšně rozkvetlo?

3657 Kč za chřipku? Kdepak, za ČSSD bylo hůř. Podívejme se na jedno ze základních agitačních hesel strašící kampaně ČSSD o údajné hrozící "platbě" za chřipku. Je to podvod. Nebo jen sebekritika? Především se nejedná o žádnou obyčejnou platbu, jak si obyčejný volič ČSSD z obyčejného pohledu na obyčejný plakát obyčejně odnáší. Jasně přece čte: "ZAPLATÍŠ"! Je to další z obyčejných podvodů na obyčejných lidech v pojetí ČSSD spoléhající na to, že obyčejný člověk obyčejně věří tomu, co ČSSD obyčejně řekne a napíše a dále o tom obyčejně nepřemýšlí.

Jak se vůbec na číslo 3657 přišlo? Vypadá to, že kdosi v Lidovém domě nad ránem po bezesné noci přišel na to, že rok má 365 dnů a týden 7, čímž vzniklo magické plakátové číslo. Nyní se mi do ruky dostal oficiální dokument ČSSD, kde se malinkým písmem u této částky píše, že ZAHRNUJE ZTRÁTU PLATU!!! Gratuluji, podvodníci, že se vám tak daří děsit důchodce, děti, školní mládež a nezaměstnané, u kterých žádná ztráta platu nehrozí. Zamýšlená hrozba "ZAPLATÍŠ" zůstává všem v podvědomí...

Pokud ČSSD přiznává, že tato částka zahrnuje ztrátu platu, pak už vůbec není jasné, z jakého platu, za jakých podmínek a za jak dlouhou nemocenskou je kalkulace učiněna. Ztrátu na platu utrpěl pracující na nemocenské vždy, není to nic nového. A právě v průběhu vlády ČSSD, v době nedávno minulé, se v této sféře situace velmi zhoršovala.

Při současné průměrné mzdě 23 598,- Kč měsíčně při uvažovaných "chřipkových" 2 týdnech absence ze zaměstnání by měl pracující v roce 2004, tedy za hluboké doby vlád ČSSD, podle tehdejší metodiky příjem z nemocenské 4655,-Kč, oproti plnému výdělku 9159,-Kč (po zdanění), tedy už tehdy ztráta na platu čítala 4504,- Kč! Bylo hůř, než čím ČSSD dnes straší. Bylo i hůře, než jak je dnes, kdy s nulou za první 3 dny nemocenské, inkasuje nemocný za 2 týdny 6457,- Kč, což je o 1802,- Kč více, než jak bylo za pravidel podle ČSSD v roce 2004.

Ohledně 30 tisíc za školné, kterými dále ČSSD straší jsem nenašel jediný podklad v programu pravicových stran, o který by se tvrzení o této konkrétní částce dalo opřít. Ale budiž, i kdyby! Pokud vím, o školném se hovoří jen v souvislosti s vysokým školstvím a opět je to o motivaci versus ztráty, které platí stát (= všichni, i ti nejchudší) na tzv. věčné studenty. Pokud by takové školné bylo zavedeno, bude jistě podpořeno systémem státních nízko úročených půjček. A úspěšný vysokoškolák splatí takovou půjčku ze svých prvních 3-4 platů po ukončení školy. Kde je problém?

Strašení "vyhazovem bez udání důvodu" je už jen folklórem ČSSD. Už dávno za dob vlád ČSSD platilo, že zaměstnavatel si vždy dobrý důvod k vyhazovu najde (jak kdo zabrání "reorganizaci" a z toho vyplývajícímu "zrušení pracovního místa"?) a na tom nikdo nic nezmění. Naopak, pokud jsem dobře četl programy pravicových stran, právě zaměstnavatelé by měli být v takových případech zbaveni břemena vyplácení odstupného, které by převzal stát. Tím by zaměstnanec vůbec o nic nepřišel, ale naopak, zaměstnavatelé by měli mnohem vyšší motivaci přijímat nové lidi do svých firem. Snížení nezaměstnanosti je jen logickým důsledkem takového opatření.

Doufám, že plakátovému předvolebnímu moru, který nyní ČSSD šíří, nikdo neuvěří. Výše uvedené argumenty by měly jasně ukázat, jak se věci opravdu mají. ČSSD straší věcmi, které za jejích vlád byly ještě mnohem horší. V tomto smyslu je její inzerce dobrou zprávou:

Když nebudeme volit ČSSD, bude lépe.

(ZDROJ)

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Za ČSSD bylo hůř. jk 20. 05. 2010 - 18:32