Sluncátka...

1. únor 2016 | 01.09 |

Před nedávnem se mě kdosi ptal, kdo jsou to slunka.

Ano, je to odrůda pachatelů dobra, ale ta zákeřnější a nebezpečnější. Mají všechny atributy pachatelů dobra, ale ještě něco navíc. Slunka nezajímá zlo jako takové, ale zhusta nazývají zlem reakci lidí na zlo. Tedy, znásilní-li skupina mladíků ženu, pominou tento skutek, ale za nenávistnou odsoudí informaci o tomto násilí. Zabije-li migrant pracovnici, těžko horko vynuceně odsoudí vraždu, ale okamžitě jedním dechem začnou vraha litovat, omlouvat a starat se o jeho bezpečí, hlavně aby nebyl předmětem nenávisti.
.
Jinými slovy: Slunce, sluncátko, sluneční človíček je zvláštní odrůda pachatele dobra, který si za svůj program dal omlouvat a chránit ZLO, zaměňovat příčiny a následky, přetáčet realitu a prohlašovat ZLO za špatně pochopené dobro. Dále často pomáhá ZLU jeho prosazováním a omlouváním, což jako sekundární efekt označí za svou přednost, za formu dobrosrdečné pomoci, která z něho v očích jiných dělá lepšího člověka a tím se nepřímo chlubí.

Přepadne-li zločinec stařenku a ta se ubrání pomocí francouzských holí, sluncátko projeví starost, jestli chudák útočník nedostal přes lebku moc silně, jestli to nebyla nepřiměřená obrana a uspořádá pro něj sbírku jako sociálně vyloučeného. Pak jeho čin omluví nenávistí společnosti a vymyslí dotační program na podporu podobných jedinců, aby jim vylepšil podmínky k životu, protože dle slunka neútočil ze svého rozhodnutí, ale proto, že ho k tomu donutila nenávist nahnědlé společnosti. 

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře