Důvěřuj, ale prověřuj

11. únor 2016 | 13.49 |

Tak copak se dá zjistit o firmě KES, která tolik nabízí a pořád nemůže sehnat zaměstnance? Tedy kromě toho, co vykecal pan ředitel sám?

Například to, že nenabízí 18000, ale 94 korun na hodinu a dělá se v úkole. K tomu je 4000 "po zapracování", ale nikde není určeno, kdy už je zaměstnanec zapracován a není to nárokové.

Taky se tu pracuje na tři směny a s přesčasy si tam hlavu nelámou, na rozdíl od toho, co říká pan ředitel. To dělá problémy u dojíždějí a to ještě s tím, že mzda vychází 12600 čistého, pokud ovšem není krácena za nesplnění normy.

Těžká buzerace je prý na denním pořádku a pokud firma nemá lidi, je to také proto, že chce opravdu jen ženy ve věku 40 let, s dospělými dětmi nebo bezdětné. Starší už se jim zdají moc staré, mladé zase mají děti, o šikovnost tu vůbec nejde.

Normy práce jsou nesplnitelné a pan ředitel si to představuje zhruba jako v Amazonu.

Takže - jaké si firma udělá u lidí jméno, takové ho má. Pro každou ženskou z Ostravy je lepší jít dělat do Kauflandu, bez nočních, bez dojíždění, bez zničeného zdraví a za stejné peníze.

No a firma, kde ředitel řekne, že by chtěl pracovnice, co mu budou dělat za 10 takovou práci (s poukazem, že ženským to stačí), nelíbí se mu, že Úřad práce v Karviné vyžaduje dodržování zákoníku práce a vyhrožuje odchodem do Polska.

Tak ať klidně táhne. V Polsku je nová vláda, to budou koukat! 

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře