Prezidentské volby v SSA

23. červen 2016 | 12.28 |

Clintonová zatím shromáždila 80 milionů dolarů na volební kampaň. Největším sponzorem je Saudské království, další peníze pocházejí z Kuvajtu, Kataru, Bruneje a Ománu (tedy dalších režimů velmi blízkých Saudské Arábii. Když k tomu připočteme obrovské částky, které Saudové dávají do různých "fondů na podporu médií," vychází z toho Amerika jako země, která se nechala koupit.

Na rozdíl od různých konspiračních teorií to je daleko jednodušší. Amerika je země plná skvělých lidí, ale Saudové si koupili jejich politiky. Pak je možné, aby Saudský král zvedl telefon a úkoloval americkou armádu a diplomacii. Jednou nechá vybombardovat Srbsko, které se staví na odpor islámské expanzi na Balkáně. Podruhé nechá rozstřílet Libyi. Potřetí vyvolá úplně zbytečný konflikt s Ruskem, aby tak otevřeli prostor pro expandující Turecko. Pak se zase pokusí o svržení sekulárního režimu v Sýrii, aby tak posílili Islámský stát.

Co to znamená pro Českou zahraniční politiku?
1) připustit si, že USA jsou fakticky dobytou zemí.
2) počítat s tím, že od nich nelze v současné době čekat nic dobrého a zařídit se podle toho.
3) podle možností se snažit ovlivnit vnitřní dění v USA. Např. pomáhat ze všech sil Donaldu Trumpovi, jehož vítězství je jednoznačně v zájmu obyvatel České republiky.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Prezidentské volby v SSA viktor malý 14. 09. 2016 - 10:17