Dočkáme se

25. říjen 2016 | 15.37 |
› 

Bankovní despocie, kterou popisuje Sancti Heremita v Řecku, je přesně to, co se blíží k nám. A pořád to ještě není konec. Při úplném zrušení hotovosti nás budou mít banky zcela v hrsti. Budou vědět co kupujete, kdy to kupujete a kde to kupujete. Budou si moci zavést poplatky v libovolné výši a kdykoliv vás budou moci odtrhnout od peněz úplně. Prostě vás zablokují, strhnou si co se jim bude hodit, omezí vám nákupy, prostě cokoliv.

Připravuje se to už dlouho a nesoběstačnost států i lidí je součástí plánu. Jsme závislí na společnosti, systému i technologiích. Už si neumíme sami vypěstovat jídlo. Neumíme si ho ani uchovat bez lednice. Bez elektriky jsme úplně v háji. Nemáme už koně k přepravě, ani krávy v chlévě. A nejsme schopni si ani obstarat teplo. Nakonec není náhoda, že už žádné přírodní zdroje nepatří všem. I z lesa už vás může někdo násilím vyhnat. Vše je postaveno na penězích a nakonec nám nezbude nic jiného, než se vzbouřit, protože budou-li o našem životě rozhodovat banky, žádná poslušnost nepomůže.

Zde příspěvek Sancti Heremity:
"Vše souvisí se vším ačkoliv se to tak netváří.Tuhle finanční nesvobodu zažíváme dnes a denně v letní sezoně tady v Řecku poslední cca 3 roky. Naposledy například manžel málem dostal infarkt v bance, protože si neuvědomil, že výběry jsou limitované (týdně můžete vybrat cca 230eu), ale všechny výplaty a platby musí jít přes banku.Takže nám odmítli vyplatit po sezoně výplaty za poslední dva měsíce, které jsme nemohli vybrat dříve, protože chodí postupně.

Můžeme je sice po odjezdu domů postupně převádět přes internet, ale samozřejmě každý převod je zpoplatněný, kurz přes banky taky není zrovna žádná hitparáda, takže k nám dorazí značně hubenější než by byli v případě, že bychom je vyzvedli najednou a vyměnili za střed ve směnárně.Takže když si potřebujete zaplatit větší částku, například roční školné pro dítě, máte problém.

Lidi to tu řeší tak,že si např.v Lidlu koupí drahou věc,zaplatí kartou a pak jí jdou vrátit a dostanou zpět hotovost...na tohle nemám žaludek ani nervy. Jinak každý účet v bance tu je vázán na elektroměr a když nezaplatíte nějakou splátku nebo nepodáte daňové přiznání, prostě cokoliv, co se týče bankovního systému, tak vás jednoduše odstřihnou od proudu....a spousta dalších "vymožeností" vše jde přes systém a ten je neúprosný.

V zimě je tu téměř 100% nezaměstnanost a lidi kteří mají odpracováno 120 dní v létě pobírají 3měs.podporu 360eu. Další 3měs., než začne sezona, nic. Mateřská neexistuje ani rodinné přídavky nebo sociální dávky..důchody se snížily tak radikálně, že se z nich při zdejších cenách potravin, energií a daních z nemovitosti, používání silnic a aut (povinná pojištění) nedá vyžít....

A další a další nařízení a změny které stále přicházejí a lidi tady jsou stále zoufalejší a jejich životy se dramaticky mění. Tak až zase někde v médiích budou vykládat o Řecích, jak si žijí na úkor EU, tak ať specifikují, že takhle si žijí jen oligarchové, kteří si tak žili vždycky. Běžní občané se měli před nástupem eura pár let lépe to ano, Řecko prožívalo globálně vzestup, ale v posledních letech prožívá velmi strmý pád a ostatní země EU ho nenápadně následují v ukrajování svobod a nesmyslných příkazech systému, který z nás všech pomalu ale jistě vytváří stádo otroků bez výhledu a naděje na nějakou lepší budoucnost." 

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Dočkáme se jezevec-mrzout 25. 10. 2016 - 15:54