Nikdo neví, kdy to nastane

18. listopad 2016 | 17.35 |

"Bublina naplněná touhou po pomstě jednoho dne praskne”.

V diskuzích pod články a videi ne jen v Itálii, Francii a Německu je několik zajímavých věcí. Nikdo není tak vytočený na to, co se v Evropě děje, jako Češi a Slováci.

My jsme asi nějak víc vycvičeni na nebezpečí. Oni na tom Západě pořád nechápou jak je možné, že chodí demonstrovat a jejich vlády nic. Vymění vládu a zase nic. Nebyli na to zvyklí. Zlobí se, ale přesto, co mají na ulicích (a je to mnohem horší, než u nás), pořád si nepřipouštějí jak moc je zle. Pořád tam věří na pravdu a lásku. Daleko víc, než my tady. Dělá jim totiž strašný problém z toho vystřízlivět.

My vůbec nejsme ovce, jak nám vtloukají do hlavy. Jsme mnohem víc v obraze, než oni a spoléháme víc na sebe, než na politiky. Jsme možná o krok dopředu; je nám k dobru dřívější zkušenost?

Chápu, proč připadáme mocným tak nebezpeční. Jsme totiž dost nepředvídatelní. Nás dostat masově do ulic je docela problém. Neděláme totiž zbytečné věci. Jenomže historie ukazuje, že pak se najednou zblázníme a jdeme všichni. Ozbrojeni. A rovnou pro viníky, žádné zdržování. Chováme se tak zcela vyjímečně, většinou všechno sneseme a přizpůsobíme se realitě tak, abychom přežili. Jenomže to je právě to.

Nikdo neví kdy nastane to "vyjímečně".

A když se podíváte na to - co si myslí většina. Nepodařilo se manipulátorům ani za 27 let z nás dostat to, co je nám vlastní. Selský rozum. 

MARIAN ZVESNICE·18. LISTOPAD 2016

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Nikdo neví, kdy to nastane milan2 21. 11. 2016 - 14:39
RE(2x): Nikdo neví, kdy to nastane jezevec-mrzout 22. 11. 2016 - 12:29