Nějak nechápu

24. prosinec 2016 | 22.05 |
› 

Nevím co si mám myslet o lidech, kteří ještě dneska odsuzují minulorežimní komunisty za to, že zabavovali majetky. Byť jistě došlo ke křivdám. Jako k nim dochází pořád.
Aby bylo jasno:

Velké majetky, které komunisti zabavili, byly zabaveny na základě Benešových dekretů a vlády ještě před komunisty. Komunisti jen vykonali fyzickou část a VŠECHNY majitele firem vyplatili! Tedy ne, že jim to jen tak sebrali. (Podle mě i Schwarzenberky a Havlovy! Takže dostali zpět to, co už jim jednou stát zaplatil!).
Znárodnili menší majetky, to je pravda.

Ale teď to důležité: nikdy žádný z těch majetků nikomu dalšímu cizímu neprodali! Ten majetek zůstal zde a sloužil stále všech Čechům.
Vlády po nich národní majetek rozprodaly, rozdaly a rozkradly. Prodávají už i českou půdu, lesy, lázně, všechno! Prodávají i to, co je v zemi. Prodávají, rozkrádají a rozdávají Českou republiku. Ba i soukromé domy. Kdo myslíte, že kupuje všechny ty exekutorsky zabavené?

Stát, který nic nevlastní, ten neexistuje. A lidé bez státu jsou psanci. Nadávaje na komunisty asi čekáme, až z nás ti psanci budou. Možná se nás pak ujme nějaký nový monarcha a udělá si z nás nevolníky. Těch muslimských pánů tu asi bude dost. 

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře