Paroubkova složenka

28. květen 2010 | 06.53 |

V roce 2010 vám přišla před volbami tzv. Kalouskova složenka na 121 000,- Kč podílu našeho státního dluhu na každého člověka a měla vás upozornit na alarmující, akceleračně rostoucí zadlužování země.

Rozpoutala se vřava. Mnoho lidí to číslo psychicky neuneslo. Mnozí z vás vykřikovali – já nic, za všechno mohou politici, potažmo Kalousek. Ať to zaplatí oni. Málo kdo si uvědomoval realitu tohoto dluhu. Naopak mnozí z nás dali přednost dalšímu populistickému plýtvání a dalšímu rozhazování s nerealistickými ekonomickými záměry a vyjádřili to poměrně jasně ve volbách. Sami a dobrovolně zvolili cestu dalšího zadlužování.

V okamžiku, kdy vám ale ta složenka dorazila do schránky, byl již dluh 1 340 000 000 000,- Kč tedy 127 000,- Kč na jednoho obyvatele ČR. O plných 6 000,- více než na složence, kerá vyvolala tolik emocí. To vás ale neznepokojovalo. Ta děsuplná akcelerace dluhu. Naopak jste vše bagatelizovali. Strkali jste hlavu do písku a sváděli vinu na všechny okolo. Někteří z vás chodili do parlamentu v bláhové naději, že někomu hodí podobné složenky na hlavu. Jiní, kteří nepochopili varování a urazili se, posílali ty původní složenky na nějakou adresu do Bechyně. Proč ale všechna ta zloba? Že vám jen někdo připomněl, jak se věci mají?

Píše se rok 2011 a máme tu nové účtování. Jenom za úroky a na uhrazení plánovaných výdajů státu jsme si opět museli půjčit a to nejen o plánované šílené číslo: 280 000 000 000,-, ale kvůli plnění volebních dárků a v důsledku hospodářské krize to bylo o dalších 35 000 000 000,- víc. Dluh narostl na 1 486 000 000 000,- Kč tedy na částku 141 000,- na každého občana ČR. Mimo jiné jsme v tom zaplatili i rozhazovačnou volební kampaň především ČSSD, která uplácela voliče, seč mohla a utratila více jak 200 000 000,- Kč, tedy stejně, jako všechny ostatní strany dohromady.

Ale to není vše, musíme připočítat další akceleraci dluhu v důsledku našeho rozhodnutí při volbách do PS v roce 2010. Došlo jenom na plnění nereálných socialistických rozhazovačných slibů. Můžeme si za to sami. Nemůžeme se už na nikoho vymlouvat a složenku si napříště už musíme poslat jen sami sobě. Půjčili jsme si na důchodce, sociálně potřebné, povodně, zdravotnictví , na promrhané třicetikoruny, vlastně za každých vrácených 30,- bylo zaplaceno 80,-, na zvýšení mateřské, na regulaci cen energií a další a další nesmysly, a přitom jsme vyhnali zvyšováním daní prosperující firmy, jediné možné plátce našich dluhů do daňových rájů, či jen prostě dál na východ. Miliarda sem, miliarda tam, propad příjmů díky krizi při zvýšení daní a navýšení dalších výdajů díky slibům dále bude narůstat. No a konečné účtování? Státní dluh ČR naroste za pouhý rok 2011 na dalších neuvěřitelných 1 855 000 000 000,- Kč. To znamená 176 000,- Kč na obyvatele. Co na to říct?

Máte ale naštěstí (???) a jednu jistotu. Paroubek vám tuhle složenku nikdy nepošle. Bude dělat, že neexistuje. Můžete spát v klidu, stařenka nedostane záchvat a opět ji nepovezou na psychiatrii. Vy si můžete v klidu namlouvat, že za to mohou TI DRUZÍ a že se vlastně nic neděje. Do poslední chvíle, dokud to půjde, vám váš milovaný vůdce bude tvrdit, že o nic nejde. Dluhy státu se přece neplatí, tedy, alespoň to si on myslí. A když vám to někdo náhodou připomene? Zase budete mít ústa plná proklamací. Však za to můžou ti politici. To oni si to odhlasovali, ať si to zaplatí, ne?

Ne vážení, za to všechno můžete jedině vy. Protože VY jste ve volbách v roce 2010 hlasovali právě tak, jak jste hlasovali. Z toho se nevyvléknete. Je to vaše, jedině vaše zodpovědnost a váš nový, vyšší dluh byla jen vaše volba. Máte přesně to, co jste chtěli a politikům dovolili a navíc jistotu, že za rok, bude dluh ještě vyšší. Nadávejte napříště prosím jedině sobě. Ne na politiky, ne na jiné darebáky, ale na sebe. Věděli jste vše včas.

No, vlastně.. Ještě je před volbami. Můžete to ještě změnit a upravit svá rozhodnutí. Budoucnost je ve vašich rukou. Zatím, dokud ji nepředáte někomu, komu záleží jen na svém dobrém bydle a který vám lže horem dolem. Je to jen na vás, máte ještě chvíli čas učinit rozhodnutí. Přemýšlejte.
 

(Zdroj)

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře