Restart

4. leden 2017 | 22.46 |

Růst růstů a dluhy všech dluhů, na kterých je vybudována základna i veškeré tržní a další stěžejní principy a mechanismy naší ekonomiky a společnosti, mají svoje limity.

Je to známá věc, že tyto limity se již desítky let kvantitativním uvolňováním a dalšími "systémovými opatřeními" různě opravují, upravují a obcházejí. Ale i tyto opravné úkony mají svůj status dočasnosti. Když vyprší, začnou se mechanismy i principy nebezpečně kymácet a základna hroutit.

Co s tím? Když kumulace zisků a moci je tak opojná, kdo by se tohoto chtěl vzdát. Jistě je na místě celá řada opravných scénářů. A dokonce si myslím, že nejdříve se ověřují a realizují ty nejmírnější. Ale ono to nestačí! "Systémová opatření", která průběžně lepila "nedopatření" tržního ekonomického modelu, selhávají na celé čáře.

Takže restart! Co kdybychom společnost, civilizaci hodili zase zpět, někam dozadu, do nějakého nového středověku, feudalismu a začalo by se pěkně se vším znovu. Přičemž zisky mocných by samozřejmě zůstaly na svém místě a jejich potenciál růstu by po této "inovaci" společnosti opět nabyl vzestupného rázu. Ze začátku by snad mohlo dojít k drobnému výpadku, ale výhledově je pravděpodobný mohutný nárůst.

Ale s těmito lidmi v naší rozvinuté civilizaci tento sociální konstrukt realizovat nelze. Nikdy by po dobrém na nic podobného nepřistoupili, to je nemožné. A tak je třeba vyměnit a promíchat lid. Vytvořit chaos a zmatek. To staré nejdříve zničit a pak lze budovat znovu. Je to proces na delší dobu, ale s tím se počítá. Islám je středověká despotická totalitní diktatura. Co lepšího a efektivnějšího si k podobnému účelu přát. Její absolventi, novodobí nájezdníci, jsou pak jejími nositeli.

Teď ještě co s tou Čínou a Ruskem..? 

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře