Finsko

24. leden 2017 | 22.07 |

Inger Keränen je rodilá Finka, žije ve Finsku.
Tamní situace Finů je hrozná - sebevraždy, nezaměstnaní, zbídačení.
Cituji M.ce Tunga: dělník musí pochopit, že je politická síla je na hlavních pušek.

Nevyzývám k ničemu jinému než zamyšlení: co se to děje, copak se nezmůžeme na odpor pár lidem, kteří nám neumí nebo nechtějí umět vládnout a hospodařit s našimi penězi?

Kolik lidí nám vládne a dává příkazy a kolik nás, pracujících, je?

Budete poslouchat vůdce skupiny v lese, který vám bude tvrdit, že máte prolést doupětem s chřestýši a jste z lesa venku nebo se na něj vykašlete, seberete lidi kolem sebe a půjdete tam, kde je vidět mezi stromy potok a obzor?

Nenacpete spíš takového do toho doupěte sami?

Copak jsme masochisté všichni ve všech státech v Evropě?

Kormidlo politiky se sice otočilo, ale asi ne dostatečně, zdá se.

Inger Keränen:
Migrace muslimu, nezamesnanost, bida, ceny leti nahoru bleskove, dane, vse. Kupni s ila ve Finsku uz horsi jak v CR. U nas ceny zakladnich veci, jako bydleni, jidla, zdravotni pece jsou uz kosmicke. O cigaretach, alkoholu ani nemluvim. Jak rikala Sibila. Delnik umira hlady, bohati placi nad zlatem. Doba strasneo souzeni, hladu, bidy. U nas jeste horsi neb nemuzem nic pestovat k vuli mrazum, tme, snehove poryvce. Nic nkdo nemuze sam vypestovat, vse jen v obchode za penize. Snih mame 8 mesicu, mrazy i okolo -40C. Jsme odkazani uz plne na dovoz. Zemedelstvi je likvidovano..A my jen musime platit,a platit.

(A přijde divoká šelma, která bude šlapat po tváři národů a s ní falešný prorok. A každý kdo nepoklekne před ní nebo jejím obrazem a nebude označen číslicí jejího jména bude vyhlazen ze země. To číslo označuje člověka a je 666. Zjevení sv. Jana.)

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře