A tak si tu žijeme..?

25. únor 2017 | 10.55 |

Lidé probírají sebevraždu pana Janoty a vládu to, jako vždycky, v podstatě nezajímá. Socdemáci dělají, že to vůbec nevědí a oblbují národ tím, že budou jezdit zjišťovat, co vlastně lidé chtějí.

Takže ujasněme si:

K situaci, do které byl dohnán pan Janota by nikdy nedošlo, kdyby exekutoři směli do bytu vstupovat stejně jako policie. Tedy až na soudní příkaz. Jiný vstup do bytu by měl proběhnout jen se souhlasem majitele, za přítomnosti policie a když je majitel přítomen. Tak, jak to říká ústavní právo.

Soud by měl zodpovídat za oprávněnost exekuce, nikoliv vydat příkaz například k promlčené exekuci.

Exekuce by měla být nařízena až v případě, že není jiný způsob. Tak jako v ostatních vyspělých státech. Přednost má mít vždy dohoda o splátkách.

Poplatky za exekuci by nikdy neměly přesáhnout výši dluhu. To, co se tu děje je naprostá zhovadilost.

Exekuce by měla proběhnout jen jedním způsobem. Ne, že má dlužník obstavený účet, vykradený byt, vybranou výplatu a je z něj štvanec.

Exekuce má sloužit jako páka na toho, kdo splácet nechce. Nikoliv na toho, kdo nemůže.

Exekuce jako byznys, kdy dokonce soukromník má větší pravomoce, než státní správa, to je posvěcená loupež.

Nikam nejezděte, Sobotko. Jestli tohle nevíte, tak vypadněte z vlády i z parlamentu a už nikdy se neukazujte na veřejnosti.

P.S.: A ještě jednu maličkost. Věřitel by měl být povinen včas upozornit dlužníka, že vůbec něco dluží. Prokazatelně upozornit! Fikce doručení je nehoráznost! Navíc nelze omlouvat mizerné zákony o trvalém pobytu nebo nezodpovědnost státní správy dalšími špatnými zákony. 

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře