Německo - náš vzor!

21. březen 2017 | 17.55 |

Tak si to zrekapitulujme.

1. Německo je nejbohatší a vedle odcházející Británie a ekonomicky slábnoucí Francie nejvýznamnější země EU, která prakticky rozhoduje o jejím směřování. K tomu je to náš soused a nejvýznamnější obchodní partner.

2. Nový předseda vládní strany SPD Schulz (mimochodem vyučený knihovník, který byl zvolen prakticky 100% hlasů) a kandidát na kancléře označil USA, Maďarsko a Polsko v jedné větě vedle Turecka za nepřátele svobody.

3. Ministr zahraničí Gabriel (také SPD) tvrdí, že do 2% výdajů na obranu v rámci NATO se musejí započítávat i výdaje na uprchlíky (zase si spletl termín) a boj s klimatickou změnou (!). Ministryně obrany (CDU) tam chce počítat i investice do OSN. Chtělo by se zvolat - a co postřik proti mandelince a transgenderová WC, to tam nepočítáte?

4. Spolková rada odmítla před týdnem schválit zákon, který by označil Alžírsko, Maroko a Tunisko za bezpečné země, do kterých by bylo možné deportovat ilegální migranty, kteří nemají na azyl právo. Úleva přeplněné zemi, kde nadále roste pouliční násilí, se tak stále odsouvá.

5. V Bruselu leží stále na stole návrh německého komisaře Oettingera na sjednocení azylového práva a vyplácení stejných dávek běžencům, aby pro ně přestalo být Německo tak atraktivní a rovnoměrněji proudili i do dalších zemí, kde výši německých dávek nemohou konkurovat.ani důchody a mzdy mnohých pracujících.

6. Další ministryně SPD prohlásila, že "SUV by měly být povolené jen pro zemědělce a lovce", tedy že pořizování některých aut má být povolené až po schválení státem podobně jako u zbraní, jejichž legální držení se mezitím EU snaží už omezovat.

7. V zemi postupuje cenzura a kdo na FB kritizuje např. migrační politiku, může mít problémy v práci. Ministr spravedlnosti (SPD) chce zákon, který by umožnil udílet sociálním médiím extrémně vysoké pokuty za "hate speech".

A teď si vemte, že někteří novináři tradičních médií nám stále hrozí Trumpem a oslavují Německo jako náš vzor. Může se důvěryhodnost těchto médií propadnout ještě níž?
(via Vlastimil Veselý)

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře