Blbů všude něurékom..

11. květen 2017 | 16.25 |

Stalin Prahu potřeboval jinak by ji nechal vykrvácet, tvrdí historik...

Naštěstí pan Kučera není historikem, jak tvrdí Globe24. Ale je televizním novinářem a moderuje v České televizi pořad Historie CS. Takže víme, proč je historie v pořadech a hlavně ve zpravodajství České televize taková jaká je.

Pokud chcete ten článek číst, dělejte to na lačný žaludek, jinak hrozí že si jej při četbě nedobrovolně vyprázdníte.

Pan Kučera ve svém článku odsoudil Sověty za osvobození Československa a při tom jim vmetl do tváře přepolarizovaná obvinění dříve tak úspěšně zasetá do malých českých mozečků, jako to zločinné bombardování Škodovky Američany pouhé dva měsíce před koncem války. Rusové byli horší, ti bombardovali Mělník a Mladou Boleslav dokonce po konci války.

Zlým Američanům bylo vyčítáno, že neotevřeli druhou frontu již někdy v roce 1942, ale až v roce 1944, aby tím co nejvíce vyčerpali Sovětský svaz. Kam se hrabou na Rusy, ti jsou ještě větší zločinci, protože nevyhlásili válku Japonsku až do léta 1945, po svržení atomové bomby na Hirošimu a nechali v tom Američany samotné.

A vůbec, Rusové nás neosvobodili, ale dobyli. Chovali se při tom hůře než Němci a bránili chudákům Němcům v ústupu na Západ.

Vysvětlovat vděk našich občanů za osvobození v roce 1945, který byl nejen vděkem za osvobození, ale i za zachování národa, je podle pana televizního historika nesprávné, není prý totiž zdaleka jisté, že by nacisté svůj plán na vyklizení Českého prostoru a germanizaci vhodných Čechů, kteří měli být odsuniti kamsi na východ, do dobytých ukrajinských a ruských území, spojené s likvidací těch méně vhodných, byl nakonec uskutečněn a pan Kučera nezná žádné kdyby. Jen ví, že kdyby nás Stalin nepotřeboval, nechal by asi uprostřed Evropy tu dosud jeho žoldnéři nedobytou část České republiky.

Já se domnívám, že se je tomu naopak. Nacisté se svých plánů drželi velmi pevně, ve Wannsee Heydrichem naplánovaný Holokaust svědomitě a pilně uskutečňovali až do posledních dnů války a já nevidím důvod pochybovat o tom, že stejně důsledně by plnili i ten "Slovanský" a "Český" Heydrichův plán.

A ano, bránili ti Stalinovi pohůňci Němcům v ústupu na západ. Co dokáží zoufalí SS při svém ústupu jsme viděli v květnu 1945 v Praze. Ostatně to povstání, které jsme nedávno oslavili, bylo asi také zbytečné ne-li dokonce zločinné, bránilo totiž SS a Wehrmachtu v ústupu na západ.

A tak, nabádá nás pan Kučera, nevěřme tomu, že nás Rusové "osvobodili z lásky". Naopak, přišli k nám s cílem si nás podmanit. O českých komunistech a jejich vině, natož o poválečném poblouznění se socialismem, ani slovo. Za všechnu naší bídu a historické omyly mohou Rusové.

Nevím sice o nikom, kdo by razil tu "zamilovanou teorii dějin", ale znám mnoho autorů "nenávistných teorií dějin". Mezi ně patřily ty idologicky korektní nesmysly o Američanech a nyní se k nim přidává pan Kučera, který exceluje v ještě další kategorii - politicky korektní a pohotově přepólované "nenávistné teorii dějin".

A tak ještě jednou varuji, raději to ani nečtěte, nebo k tomu přistupujte s nejvyšší opatrností. A poděkujte České televizi za to, že její vlajkový pořad o české historii přináší "historik" tak principielní, solidní a neomylný, jako pan Vladimír Kučera. 

Zdroj: Tomáš Haas

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře