Ať táhnou dělat!

17. květen 2017 | 07.07 |

Kolikrát už jsem slyšel o nezaměstnaných: "Ať táhnou dělat, příživníci! Práce je dost!"

Jenomže u nás pracák slouží spíš jako odkladiště lidí, než jako zprostředkovatelna práce. A tak tam najdete víc obětí nesmyslných výmyslů politiků, než skutečných práceschopných uchazečů. Kdo všechno je u nás uklizen na pracák?

Například všichni invalidé do III.stupně invalidity. Pak tam jsou invalidé, které Drábek zázračně "uzdravil" a současná vláda to tak nechala.

Aby toho nebylo málo, tak ten, kdo onemocní nyní a je nemocný déle, než rok, tak ten přestane mít nárok na nemocenskou a pokud mu neschválí důchod, musí na pracák. I když je nemocný pořád stejně. To je asi taková daň za to, že když náhodou potřebujete k pěti odborným vyšetřením, máte to s dnešními lhůtami na dva roky, než se vůbec přijde na to co vám je. Nehraje to s dobou nemocenské, ale co by se kdo vzrušoval, že?

Na pracáku jsou ale také ženy s malými dětmi, na které nezbyla školka, lidé, co se zrovna rekvalifikují (z donucení), pak ti, co byli nacpáni do nekolidujících zaměstnání (z nich se nedá ihned odejít!) a také celkem slušné procento obětí exekucí. Protože tu máme tak debilní zákony, že po tom, co z výplaty strhnou pro exekuci to, co smějí, tak takovému pracujícímu ubožákovi nezbude ani na jídlo a střechu nad hlavou. Na děti už vůbec ne. Je to míň, než dělají dávky hmotné nouze!

Kdo je ještě na pracáku? Třeba ti, kdo jsou staří, ale nevznikl jim nárok na starobní důchod. Netáhla? Kdepak! To jsou třeba ženy, které byly doma s dětmi, protože předpokládaly, že jim bude stačit odpracovat 25 let (tolik stačilo na důchod odpracovat za zlých komunistů). Také kdo dělal na dohody o provedení práce, kdo byl zavřený v base...

Každý, kdo nemá nárok na starobní důchod a je mu méně, než 68 let, musí být na pracáku. Věk 68 let je čistou libovůlí zákonodárců a vycucali si ho z prstu.

A teď by mě zajímalo kolik je na pracáku skutečně těch zdravých, ihned práceschopných. Asi moc ne, co? Tak proč se nedozvíme pravdu?

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Ať táhnou dělat! milan2 17. 05. 2017 - 13:18