Bohatství Německa z bídy Čechů

30. červenec 2017 | 13.11 |

Nejméně obden slýchám z našich pravdomluvných, apolitických a nezávislých médií, jak je naše ekonomika málo výkonná, ve srovnání s tou německou. Zvláštní je, že si žádný z těch podivných "expertů", "znalců", "analytiků", "profesorů čehosi kdesi" nevšiml, kolik německých firem má své provozy v ČR a kolik subdodavatelů pro ně zde pracuje. A to vše za žebrácké mzdy.

Někdo by měl už nahlas říct, že německé bohatství stojí také na české bídě. Řada cizích firem totiž s českými dělníky zachází tak, že v jejich vlastní zemi by už celý management byl za mřížemi na dost dlouho. Tady jim to ale prochází, ještě dostávají investiční "pobídky" a úlevy na daních. Mimo to začínají zaměstnávat ve stále větším měřítku cizince, ochotné pracovat za ještě nižší mzdy než Češi. Jejich zisky bez omezení odchází do daňových rájů a naše vlastní (buď hloupá a neschopná anebo zkorumpovaná) vláda nám neustále opakuje, jak těm cizím otrokářům máme být vděční.

Opak je pravdou, jejich blahobyt začal v otročině českých lidí! Proto se tolik bojí Czexitu, protože ta dojná kráva, kterou dojí až na krev ale mizerně krmí, by je také mohla (a měla) pořádně nakopnout. 

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře