Pobídky.

26. září 2017 | 08.39 |


Politici: Já nepochybuji, že se snažíte prospět lidu a vaše argumenty jsou mnohdy oprávněné. Ale jakmile narazíte na pobídky zahraničním firmám, narazíte na zeď. O tom to totiž celé je. Tady je absolutní minimum českých firem, které vyrábějí finální výrobky, zároveň nejsou nacuclé na stát a nedělají jen díly místní cizí automobilce. A tyto firmy žádnou státní podporu nemají. Pobídky zahraničním firmám jsou velice nefér a totálně devastují rozvoj našeho vlastního průmyslu a zemědělství.

Protože to jejich zaměstnávání je jeden velký podvod. Nedávají práci na řádný pracovní úvazek kmenovým zaměstnancům, nedodržují pracovní dobu a ještě zaměstnávají cizince místo Čechů. A to jen proto, že jim to prostě politici a úřad dovolí. Zde je těžiště toho, že mzdy nejdou nahoru a pracovní podmínky jsou příšerné. Dokud se to nezmění, nebude to lepší nikdy. A to minimum našich firem, které se udržely s finální výrobou je potřeba maximálně podpořit. Včetně drobných živnostníků.Jinak se jakživ nehneme z místa.

Já bych ve skutečnosti byla pro mnohem razantnější zvýšení minimální mzdy. O dobrých 100 %. A pak ještě jednou, zase o 100. Jenomže to by chtělo přípravu. A tedy práci, páni politici a úředníci! Musely by se zrušit všechny pobídky cizím firmám. Musely by se zrušit pracovní agentury v roli zaměstnavatelů. Zcela zakázat zaměstnávání cizinců ze třetích zemí pro dělnické práce. Zajistit odvody z jakékoliv práce (i brigád), snížit je, zrušit výjimky a překopat zákoník práce. Peníze přesměrovat k našim firmám a zaměstnávajícím živnostníkům, aby přežili takový otřes.

Další možností je tvrdě vybírat daně od velkých firem (takže žádné pobídky a úlevy), znárodnit přírodní zdroje a půdu a pronajímat je. Z těchto peněz poskytnout lidem základní příjem, pokrývající životní náklady. Příjem z práce by potom byl něčím navíc. V obou případech by toznamenalo dobře to spočítat, pečlivě připravit, dobře zorganizovat a nekrást u toho. Takže - to, co se tu děje je vina politiků a vlád a ti by to také měli napravit.

Pokud nechceme být v budoucnu otroky, musí být základní prostředky k životu v rukou lidu. Nikoliv v soukromých. Už teď jsme otroky! Bohužel to zatím vypadá tak, že mzda růst nemůže když to není státní zájem, proč, protože podnikatelé dotují politiky?

(od Ela Nakamura).  

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář