Rozhovory s Kotrbou mě baví.

5. říjen 2017 | 12.24 |

PL: "Objevily se hlasy, že podobné novinářské počiny, jako je ten Saši Uhlové, burcují mládež proti kapitalismu, podkopávají naše demokratické zřízení a vyvolávají nostalgii po minulém režimu...V tom smyslu se vyjádřili třeba filozof Daniel Kroupa či novinář Pavel Šafr..."

Kotrba: "Jeden je zločinec, podílející se jako člen KC OF na volebním programu Občanského fóra a pak ve vedení vládní ODA na rozkradení státu v devadesátých letech, a druhý elitář, kterému prozatím kapitalismus neukázal, že i on je jenom námezdní síla. Řekl bych kousavě, že je příznačné, že člověk jako Kroupa je dnes členem předsednictva Unie evropských federalistů..."

"Na to, aby mohli techničtí odborníci vyrůst, potřebujeme začít u základních škol. Technickou výukou hrou – třeba se stavebnicí Merkur, se kterou si hrál i profesor Wichterle. Zde jsme zaspali dvacet let. Kompletní stavebnici měla dostat za peníze ministerstva školství každá základní škola i s metodickým návodem na technickou výuku. Majitel Merkuru, který výrobu obnovil, Jaromír Kříž, byl ochoten k jakékoliv dohodě. Ministři školství zůstali hluší. Všichni."

"Pokračovat musíme povinnou matematikou, fyzikou a chemií na středních školách...Učit musejí zapálení profesionálové...Ministerstvo jim to nesmí kurvit – jak se stalo u výuky chemie zákazem práce s jedy a žíravinami mladistvým. Dnes de facto nelze učit praktickou chemii. Kyseliny i louhy jsou žíraviny. Většina solí kovů jsou jedy. Nelze ani pomědit železný hřebík, protože modrá skalice je jed. Olovo je jed. Rtuť je jed. A ministryně školství, která toto dopustila, je kráva." 

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře