Lety u Písku

13. říjen 2017 | 14.21 |

V souvislosti s vepřovým masem mne napadla zdánlivě zcela nesouvisející věc a to "tanec" kolem vepřína v Letech u Písku na místě údajného pracovního tábora Romů. Byl jsem se tam podívat. Překvapivě tam je zcela důstojný památník i s rekonstrukcí baráků, ve kterých zadržení bydleli. Od skandalizovaného vepřína je pietní místo odděleno lesíkem, takže jeho návštěvník ani netuší, že někde nějaký vepřín vůbec je.

Zmíněný vepřín je jeden z nejmodernějších s vyspělou technologií zpracování přípravy krmiv i odpadové kejdy s dokonalou deodorantizací, tedy bez jakéhokoliv zápachu pro okolí a připomíná jakýkoliv jiný moderní průmyslový objekt. A tak mne napadá, sice spekulace, ale poněkud logická. Nemá tlak Bělobrádka a Hermana, kteří tak rádi navštěvují sousední Německo a schůze Landsmanšaftů, zcela jiný účel? Pod záminkou vybudování památníku (podle mne zcela zbytečného, když už tam jeden je) jde možná jen o zlikvidování moderního vepřína, a tím snížení domácí výroby vepřového masa a otevření další cesty k dovozu vepřového masa z Německa? A třeba i o "odklonění" téměř miliardy ze státního rozpočtu? Tak nevím.

Zdroj Dr.Ing. Jiří Hanák 

Pozn Jezevec: Může jít i o záměrnou likvidaci produktu, který by jinak urážel nové obyvatele Evropy. Likvidace chovů prasat, povinné čipování a registrace psů (pez je zvíře nečisté)... A našly by se další "konspirační teorie".

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře