V čem je vlastně problém?

28. září 2009 | 09.18 |

Miroslav Kalousek nepovolil coby ministr financí sázení po internetu. Miroslav Kalousek pouze zrovnoprávnil české sázkové kanceláře provozující kurzové sázky se sázkovými kancelářemi zahraničními. Pokud by to neudělal, bylo to obdobné, jako kdyby české banky nesměly používat internetbanking anebo české brokerské firmy on-line obchodování. Provozovat síť kamenných poboček je poměrně nákladné a vede to nutně k tomu, že tyto náklady se promítají do nízkých výherních kvót (v Česku v průměru lehce nad 90%) + 10% manipulačních poplatků. Pokud za této situace zahraniční internetová konkurence nabízí výherní kvóty kolem 95 % bez jakýchkoli poplatků, pak má sázející velice snadné rozhodování, pokud není zrovna padlý na hlavu. Nemluvě o dalších benefitech internetu, jako je sázení z obýváku (+ inkasování výher), bez omezení daného otevírací dobou kamenné pobočky. Kdyby proklínaný Miroslav Kalousek sázení na internetu býval nepovolil, nevedlo by to k tomu, že by se sázelo méně, ale sázelo by se stále více u Gamebookers, Betfair, Bwin apod. namísto u Fortuny, Sazky, Tipsportu a Chance. 

Každý má právo utrácet si své(!) peníze za co chce, hazard nevyjímaje.

Ať si každý hraje dle libosti. Co tak namísto ochrany kdejakého blba před následky jeho vlastních činů a buzerace ostatních tomu blbovi nedávat peníze do hry v podobě různých "sociálních" dávek? Naopak, prohraješ, přijde exekutor a nebudeš mít nic do další hry. Proč musí být celá společnost nastavena ve prospěch největších idiotů, jenom aby se jim proboha snad něco nestalo?

K tomu humbuku vytvořeném kolem IMHO umělé pseudocausy s údajným uplácením politických stran by mě zajímalo jedno - jak si myslíte, že v ČR vznikají ty blbé zákony? Vždycky, no dobře, tak většinou někdo zalobbuje. A já, byl-li bych na místě poslance, jakože nejsem, nevidím důvod, proč nepřijmout pro stranu sponzorský dar za něco, co bych i tak prosazoval (nebo neprosazoval), protože je to i bez sponzoringu a lobbingu věc v souladu s mým svědomím a s mým pohledem na svět.

Tak o jakém "úplatku" se tady sakra hovoří???

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře