Zoufalí lidé dělají zoufalé činy

6. říjen 2009 | 11.20 |

Pro lepší orientaci kopíruju příspěvek do diskuse z minulého dne, od jistého CX650 který byl ve vetším obraze než novináři:

-----------------------

Jak to bylo doopravdy:

Vzhledem k tomu, že na rozdíl od novinářů mám poněkud více informací, povím vám, jak to bylo doopravdy.

Chlapovi, který živí rodinu prací s UNC (malý bagřík) ho někdo ukradl i s autem, na kterém ho převážel. Šel na policii a tam pochodil stejně, jako kdokoli, komu ukradli auto - sepsali protokol a tím to pro ně skončilo. S tím se on ale nemohl smířit, protože musí živit rodinu, platit půjčky atd. Tak sebral kamarády a začali objíždět okolní vesnice, jestli někdo auto neviděl. Měli neuvěřitelné štěstí: jeden člověk nejen viděl auto, ale poznal i zloděje (recidivista, absolvent pomocné školy). Tak se pro něj chlapi vydali k němu domů. Vytáhli ho z baráku a odvezli. O tom, z jak bezúhonné rodiny asi zloděj pocházel a jak čisté svědomí ostatní členové jeho rodiny měli, nějlépe svědčí to že nezavolali policii.

Okradený se pokoušel ze zloděje dostat informaci, kde je odcizený vůz i bagr. Zloděj se mu vysmál, k činu se přiznal ale současně dobře věděl, že mu nic nemůžou dokázat, dokud úkryt neprozradí. Chlapi ho trošku zmlátili a když ani potom nepovolil, svázali ho a hodili do lesa s tím, že ho nechají chvíli ležet, aby ho vystrašili a že potom bude povolnější. Bohužel, když za hodinu přijeli, zjistili, že se chlap udusil zvratky.

Což je samozřejmě největší hrůza pro ně, protože kvůli drobné chybě jim teď hrozí léta kriminálu.

Tedy žádné sadistické cvičení, jak se nám snaží vsugerovat média, ale pouhé zoufalství člověka, který se nedočkal spravedlnosti u policie, u společnosti, které platí daně, vychovává dítě a přesto je před ním upřednostněno právo asociál,a který se živí zlodějinama.

Ptám se, když amatéři za pár hodin našli pachatele, jaktože totéž nezvádne policie? Jaké máme zákony, když vyšetřování krádeže a ožebračení řádného člověka končí sepsáním protokolu? Proč mají být tito lidé trestáni za to, že chránili svůj majetek, když to nedokázal stát, kterému za to platí daně?

* 04.10.2009 17:31

* CX650

Jak to bylo podle novinářů najdete TADY a TADY.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře